Перша Всеукраїнська молодіжна конференція медиків-християн
Валентин Опря
Близько 170 делегатів з різних куточків України, переважно студенти медичних навчальних закладів та молоді фахівці зібралися для обміну думками, спільної молитви і ефективного навчання, щоб краще надавати допомогу тим, хто її потребує. Медики християни добре усвідомлюють, що причина захворювання криється не лише у біологічних збудниках, але в моральному і духовному занепаді людини, і частіше хворіють ті люди, які ведуть неправильний спосіб життя у гріху. Саме тому сьогодні медики християни об’єднуються і намагаються допомогти хворим отримати зцілення душі і тіла.
Сьогодні часто можна почути, що медицина у нас в країні не відповідна, лікарі халатно відносяться до хворих, і люди бояться звертатися до медиків по допомогу. Багато є нарікань на те, що відбувається в цілому суспільстві і особливо в медичній галузі, та нажаль від цього мало-що змінюється. Як влучно висловився один з учасників конференції, народний депутат України Павло Унгурян: «Ми сьогодні всі багато говоримо про кризу, яка оточила весь світ, і в тому числі Україну, але забуваємо, що в корінні будь-якої економічної, соціальної кризи є перш за все криза моральності та духовності. І доки ми не здолаємо духовно-моральну кризу, не зможемо досягти успіху в соціально-економічному розвитку країни».
Володимир Парфененко, старший пастор Центральної баптистської церкви м. Одеси, на відкритті конференції звернувся до присутніх зі словами «це перша конференція … історична подія і ви всі являєтеся учасниками. Нехай Господь благословить кожного учасника, щоби ви отримали вдохновіння і якнайкраще змогли звершувати медичне служіння».
Ростислав Семіков, молодий менеджер у галузі охорони здоров’я, голова оргкомітету конференції, акцентував, що «для того щоб ми, християни, могли впливати на стан медичної галузі в нашій країні, з одного боку нам потрібно намагатися бути справжніми професіоналами у своїй справі, користуватися кращими досягненнями сучасної медицини, так званими, золотими стандартами. З іншого боку, ми повинні нести в суспільство віру в живого Бога та християнські принципи, без яких неможливо повноцінно вилікувати людину і задовольнити її внутрішні потреби».
Джим Пейпон, директор Української медичної місії, за фахом педіатр, спеціаліст в області онкології і гематології, що проживає зі своєю сім’єю в Києві, ділився з молодими медиками: «Разом у нас є більше сили, аніж тоді коли ми самі по собі. В Господа є сила змінити вас і використати вас для інших людей. В медичній школі ми навчаємо, як користуватися інструментами під час операції, але Господь використовує вас як інструмент для духовної операції, яку Він робить в житті інших людей. Я дуже вдячний що знаходжуся тут серед вас на конференції, вдячний Богу за кожного з вас, і за ті можливості які Він дарує нам».
Організатори конференції радо зустріли делегатів і створили сприятливі умови для того, щоб ефективно і плідно провести наступні дні у навчанні і молитві.
Олександр Дорошенко, досвідчений щелепно-лицьовий хірург та голова Християнської медичної асоціації України неодноразово закликав молодь брати приклад зі старших колег і долучатися до благодійної місіонерської роботи, що виконує асоціація у лиці лікарів, фармацевтів, медсестер, що жертовно допомагають багатьом співвітчизникам, особливо тим, хто належить до соціально незахищених верств населення, інвалідам, залишеним напризволяще.
Під час конференції делегати прослухали 6 лекцій на таку тематику: «Морально-етичні питання доказової медицини», проф. Віктор Бірюков, зав. кафедрою соц. медицини ОДМУ, м. Одеса; «Застосування біблійних принципів у медицині», л-р Джим Пейпон, директор Української медичної місії, м. Київ; «Високоякісна медична практика», л-р Джеймс Томлінсон, секретар Євразійського регіону Міжнародної християнської медичної та стоматологічної асоціації, м. Бірмінгем; «Досягнення приватної та страхової медицини», проф. Володимир Мавродій заступник генерального директора INTO-SANA, м. Одеса; «Служіння Християнської медичної асоціації України», л-р Олександр Дорошенко, голова ХМАУ, м. Кіровоград.
Професор Володимир Мавродій, заступник генерального директора INTO-SANA: «лікар – це один із провідників Бога на землі і добрий лікар той, хто віруючий… коли людина має Бога в серці, в душі, то така людина зовсім інша, такий лікар не зробить шкоди, постарається зробити максимально що він може, а по друге, Бог йому допоможе. Тому всяка людина яка звернулася до віруючого лікаря, отримає в два рази більше чим при любому другому. Справжній лікар повинен любити свого пацієнта, убогого, хворого, він повинен його любити». Медична клініка забезпечила делегатів конференції канцтоварами (блокноти, ручки) для того, щоб делегати мали всі умови для ефективного навчання.
Протягом цих трьох днів молоді медики християни мали чудову нагоду познайомитися із досвідом старших колег і виступити з власними доповідями. А під час перерви в неформальній дружній атмосфері ближче поспілкуватися на наболілі теми.
Особисто мені було цікаво слухати лекції і доповіді діючих медпрацівників. Я краще зрозумів, що наша українська медицина потребує радикальних змін і певних корективів. Сьогодні більшість медпрацівників нажаль зацікавлені не на благополуччя хворого, а більше концентрують свою роботу на добрий заробіток. Але як Біблія каже, не хлібом єдиним буде жити чоловік, а всяким словом яке виходить із уст Божих. Бог найкраще знає, як допомогти людині.
Спілкуючись зі студентами медичних навчальних закладів, я зауважив, що вони обрали нелегкий шлях у своєму житті. А саме, медик більше стикається зі смертю і горем людським. Вони частіше емоційно, духовно і фізично втомлені. Тому конференція була організована для того, щоб не тільки навчити студентів медичних закладів, але й підтримати їх у нелегкій праці, яку вони обрали. Люди хочуть бути здоровими, щасливими, радісними і щоб це так було, давайте ми у своїх молитвах і розумінням будемо підтримувати наших медиків і студентів.
Перша Всеукраїнська молодіжна конференція медиків християн пройшла успішно, тобто, перший крок зроблено. Делегати після недільного богослужіння відвідали спільний обід, відбулося урочисте закриття конференції, прогулялися на катері і екскурсом по м. Одеса, делегати відправилися по своїх домівках, щоб дальше звершувати нелегко, але водночас потрібну роботу – бути справжнім медиком і допомагати хворим.