Третьяковська галерея повинна відзвітувати, чому зрадника Юду важко ідентифікувати на картині Тайна вечеря

31 січня, 15:38
Суспільство
Третьяковська галерея повинна відзвітувати, чому зрадника Юду важко ідентифікувати на картині Тайна вечеря - фото 1
Один з головних музеїв Росії, Третьяковська галерея в Москві, отримав від Міністерства культури листа з вимогою відзвітувати "з питання приведення змісту постійних експозицій та виставок галереї у відповідність до духовно-моральних цінностей".

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Лист підписаний заступником департаменту музеїв та зовнішніх зв'язків Мінкульту Наталією Чечель. Музею наказано дати відповідь до 6 лютого.

Приводом для перевірки стала скарга до Мінкульту відвідувача музею Сергія Шадріна. Шадрін вважає, що експозиція Третьяковки суперечить державній політиці "щодо збереження та зміцнення традиційних російських духовно-моральних цінностей", викладеної в указі президента Росії від 9 листопада 2022 року.
Глядач знайшов у залах музею твори, на його думку, "мають ознаки деструктивної ідеології", які змусили його зазнати негативних почуттів. До таких він відніс низку творів художників другої половини ХХ століття, в яких є сцени похорону, запійного алкоголізму та волюнтаристські інтерпретації.

Зокрема, він згадує поліптих "Таємна вечеря" з 13 частин, підкреслюючи, що не зміг зрозуміти, хто на цих картинах є Юдою, - ймовірно, йдеться про цикл "Таємна вечеря" відомої російської художниці Наталії Нестерової, - і статую "П'єта" (оплакування Христа) скульптора Олександра Бурганова, яку вважає "диявольською інтерпретацією" біблійного сюжету через непропорційні форми постаті Богородиці.

Співробітник Третьяковської галереї, який побажав залишитися анонімним, прокоментував ситуацію: "Ми маємо справу з типовим радянським способом боротьби з неугодним мистецтвом – нібито листом із народу, якому дається офіційний хід".

Указ "Про затвердження основ державної політики щодо збереження та зміцнення традиційних російських духовно-моральних цінностей" було підписано президентом Росії Володимиром Путіним 9 листопада 2022 року. До "традиційних цінностей" у ньому зараховані, зокрема, патріотизм, високі моральні ідеали, міцна сім'я, творча праця та пріоритет духовного над матеріальним. В указі прописано необхідність боротьби з "деструктивними ідеологіями", які насаджуються в Росії діями США та інших "недружніх країн".