Туристичний Бердичів запрошує до головної католицької святині України та до костелу, де вінчався Бальзак

18.06.2020, 13:22
Культура
Туристичний Бердичів вражає - фото 1
Туристичний Бердичів вражає
Джерело фото: ТСН
Замки і святині зовсім не обов'язково розташовані за тридев'ять земель.  Достатньо приїхати до невеликого містечка – Бердичева, що за 180 кілометрів від Києва.

Про це інформує ТСН.

У Бердичеві, в монастирі-фортеці Ордену Босих Кармелітів, зберігається головна католицька святиня України – чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської, одна з 21 коронованої ікони у світі.

Чудотворна бердичівська ікона - фото 51989
Чудотворна бердичівська ікона
Джерело фото: ТСН

 

Щороку в середині липня на свято чудотворної ікони Матері Божої Бердичівської з'їжджаються і сходяться (деякі паломники проходять пішки сотні кілометрів!) до 20 тисяч осіб буквально з усіх континентів, і починається грандіозне свято. Чи буде свято цього року, поки невідомо – пандемія коронавірусу коригує навіть вікові традиції.

Ікона коронована 28 січня 1753 року Папою Бенедиктом XIV. Оригінал не зберігся. Копія написана краківською художницею-реставраторкою полотен Боженою Мусі-Совинською в 1990 році, коронована в липні 1998 року Папою Іваном Павлом II.

Монастир Босих кармелітів заснував воєвода Київського краю Януш Тишкевич 1627 року. Згодом монастир перетворився на фортецю, яка майже два століття була найпотужнішою в регіоні. Стіни монастиря-фортеці і зараз вражають.

За стінами – одразу два костели. Підземний, побудований в XVII столітті і "верхній", який був відкритий для вірян 1754 року.

Багато воєн і набігів пережила Бердичівська фортеця. Багато таємниць ще зберігає. Моторошне свідчення пережитого – чавунне ядро, яке засіло у фасаді верхнього костелу просто над входом.

Ще одна архітектурно-історична перлина Бердичева – костел св. Варвари.

Тут вінчався Бальзак - фото 51990
Тут вінчався Бальзак
Джерело фото: ТСН

 

Тут 2 березня 1850 року великий Оноре де Бальзак обвінчався з Евеліною Ганською, представницею знатного шляхетського роду Ржевуських, маєток якої був у селі Верхівня. Цей графський рід зробив чималий вплив на культуру та історію Польщі, України та Російської імперії.