У 2014 році окупанти священнослужителям погрожували, тепер убивають і катують, - доповідь ІРС

23 вересня, 17:47
Суспільство
У 2014 році окупанти священнослужителям погрожували, тепер убивають і катують, - доповідь ІРС - фото 1
Якщо раніше на окупованих територіях священикам здебільшого лише погрожували вбивством, то тепер релігійних діячів убивають і катують у набагато більших масштабах, ніж 2014 року.

Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

Таких висновків дійшли автори доповіді «Російський наступ на релігійну свободу в Україні», яку Інститут релігійної свободи презентував 22 вересня 2022 року. У презентації взяли участь співавтори доповіді та релігійні діячі різних конфесій, які поділилися новими даними про наслідки російської агресії для релігійних громад України.

Якщо раніше російська окупаційна влада виганяла українських віруючих із їхніх церков і молитовних будинків, то зараз Росія знищує духовну спадщину України ракетними ударами, обстрілами та пограбуванням релігійних споруд, що неможливо виправдати військовою необхідністю.

У 2014 році окупанти священнослужителям погрожували, тепер убивають і катують, - доповідь ІРС - фото 99573

Як наслідок, щонайменше 270 релігійних споруд, духовних навчальних закладів і священних місць (кладовищ, меморіалів тощо) зазнали руйнувань унаслідок російської агресії проти України – їх повністю знищено або пошкоджено.

Найбільше храмів, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій області – 71, особливо в майже повністю знищеному Маріуполі. На другому місці за кількістю руйнувань релігійних споруд – Київська область (53), де точилися відчайдушні бої за українську столицю. Війна спричинила масштабні знищення та пошкодження храмів і молитовних будинків також у Луганській (40) і Харківській (39) областях.

Аналіз конфесійної належності атакованих релігійних споруд свідчить, що найбільше храмів та інших церковних будівель, які постраждали від російських обстрілів (108), належать Українській Православній Церкві (в єднанні з Московським Патріархатом).

У 2014 році окупанти священнослужителям погрожували, тепер убивають і катують, - доповідь ІРС - фото 99574

Повний текст доповіді ІРС доступний в електронному форматі

українською мовою: https://irf.in.ua/files/publications/2022.09-IRF-Ukraine-report-UKR.pdf

англійською мовою: https://irf.in.ua/files/publications/2022.09-IRF-Ukraine-report-ENG.pdf