У 82-річного глави Чорногорської митрополії Сербського Патріархату коронавірус

Митрополит Чорногорської-Приморський Сербського патріархатів Амфілохій зробив 6 жовтня в Цетиньскій лікарні імені Данила I тест і отримав позитивний результат на коронавірус, повідомляють джерела в Сербській патріархаті. 82-річний митрополит приступив до лікування в Клінічному центрі Підгориці.

У 82-річного глави Чорногорської митрополії Сербського Патріархату коронавірус - фото 59613

 

Як нагадує Портал «Credo.Press», фігура митрополита Амфілохія отримала особливу популярність у світових ЗМІ завдяки його активній участі в передвиборній кампанії в Чорногорії навесні і влітку нинішнього року, коли він прямо агітував за опозиційні просербську партії і виступав з образливими філіпіками на адресу діючої влади.

Митрополит Амфілохій народився в січні 1938 року в Нижній Морачеі. Закінчив духовну семінарію Святого Сави в Раковіце і богословський факультет в Белграді, після чого продовжив навчання на філософському факультеті Белградського університету. Після цього навчався в Берні (Швейцарія) і в Римі. Після закінчення навчання жив в Греції, де прийняв чернецтво і свячення в сан священика. Там же захистив докторську дисертацію, присвячену святителю Григорію Паламі ( грецькою мовою). Рік він провів на Святій Горі Афон, звідки його направили викладати в Свято-Сергієвський інститут у Парижі. З 1976 року викладав на кафедрі православної педагогіки на Богословському факультеті святого Іоанна Богослова Сербського Патріархату.

У травні 1985 року був обраний єпископом Банатський. 30 грудня 1991 возведений у сан митрополита Чорногорської-Приморського, Зетсько-Брдського і Скендерійского.

У день кончини патріарха Павла, 15 листопада 2009 року, на екстреному засіданні Синоду обраний місцеблюстителем Сербського Патріаршого престолу, і залишався ним до обрання Патріархом Сербським єпископа Нішського Іринея.