У Бабиному Яру будують синагогу на православному кладовищі

У Бабиному Яру будують синагогу на православному кладовищі - фото 1
У Бабиному Яру почалися роботи з будівництва скандальної синагоги-мафу, яку планують звести на Кирилівському православному кладовищі.

Частину цвинтаря вже залили бетоном, пише Big Kyiv.

Про це повідомив у Facebook український громадський діяч та дисидент єврейського походження, віце-президент Конгресу національних громад України, член ініціативної групи “Першого грудня” Йосиф Зісельс. Також він опублікував відео робіт.

“Працювати у суботу та неділю, особливо будувати синагогу на православному цвинтарі, де цей «МАФ» може спричинити міжнаціональну ворожнечу з боку російського проекту, про що попереджало СБУ, – великий, потрійний гріх”, – написав Зісельс.

Крім того, про активізацію робіт з будівництва скандальної синагоги, написав блогер Нестор Воля.

“Прораби Путіна інтенсивно продовжують будівельні роботи “даупроекту” на території Національного Історико-Меморіального Заповідника “Бабин Яр” та залили бетоном частину Кирилівського цвинтаря”, – йдеться в дописі.

За його словами, наразі:

- Бетонна плита розміром ~120м.кв. вже залита.
- Йдуть приховані земляні роботи в дальньому (від Менори) кутку будівельного майданчику. Ґрунт виносять вручну на тачках, але, судячи по об’єму вже вивезеного ґрунту, роботи йдуть на значній площі або глибині.
- На паркані розташовані два плакати, де вказано BABYN YAR Holocaust Memorial Center як “ВИКОНАВЕЦЬ РОБІТ”.

Зазначається, що ніяких дозвільних документів на-кшталт “Будівельного паспорту” або схеми будмайданчика немає. Але майданчик облаштовано “битовками”, тимчасовими туалетами та відбувається фахове складування будівельних матеріалів.

Як повідомлялося, скандальна синагога-маф у Бабиному Яру матиме вигляд книжки. Її планують відкрити до 80-х роковин трагедії або ближче до квітня 2021 року.

У Бабиному Яру будують синагогу на православному кладовищі - фото 68306

 

Нагадаємо, раніше Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. Люди скандального російського режисера Хржановського таки почали розкопки у Бабиному Яру і знайшли там кістки. А згодом заявили, що вони туди потрапили зі сміттям.

У зв’язку з цим українські євреї почали збір протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні.

Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проекту “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського.

Стало відомо, що лобісти російського проекту меморіалу «Бабин Яр» у Київраді спробують «купити» голосування. А СБУ заявляє про можливе використання центру Голокосту “Бабин Яр” для дискредитації України.