У Берліні провели наукову конференцію про українського священномученика

У Берліні провели наукову конференцію про українського священномученика - фото 1
У посольстві України в Німеччині в суботу відбулася наукова конференція, присвячена священику УГКЦ отцю Петру Вергуну.

Про це повідомляє Укрінформ.

На заході виступили Апостольський нунцій у Німеччині архиєпископ Микола Етерович, архиєпископ Берлінський Гайнер Кох, владика Богдан Дзюрах - Апостольський екзарх, посол України в ФРН Андрій Мельник, учені, дослідники тощо.

Архиєпископ Етерович нагадав, що в 1927 році Митрополит Андрій Шептицький призначив Петра Вергуна священиком для українців-католиків у Берліні, згадав про етапи життя Петра Вергуна в Німеччині, про те, як він мужньо захищав інтереси Церкви перед нацистами та зміг пережити часи націонал-соціалізму. А також про те, як був несправедливо засуджений радянським трибуналом у червні 1945 року, депортований до Сибіру, де помер у Красноярському краї, далеко від рідної України, в 1957 році.

«Петро Вергун як ніхто інший є ланкою між Україною та Німеччиною», - сказав своєю чергою посол Мельник.

Дипломат додав, що самопожертва святого отця заради ближніх є також доказом того, що українці протягом століть були і є невід’ємною частиною європейського культурного простору.

«Жертва блаженного отця Вергуна – це також заклик до всієї Католицької Церкви, до німецьких політиків, до всіх людей доброї волі, зробити все можливе, щоб допомогти Україні повернутися до цієї європейської спільноти цінностей, до нашого коріння», - заявив посол, додавши, що українці вважають, що Католицька Церква має особливий історичний мандат, щоб допомогти їм на цьому шляху.

Мельник також скористався можливістю, щоб привернути увагу до сьогоднішньої ситуації в Україні, до окупації Криму, до того, що на сході понад 7 років триває війна, розпалена російським президентом Володимиром Путіним, який тепер відроджує культ Сталіна і знову робить кривавого диктатора соціально прийнятним.

«І сьогодні священики, ризикуючи життям, забезпечують пастирство 5 мільйонів українців, яким доводиться терпіти на окупованих територіях Криму та Донбасу», - зауважив Мельник, нагадавши, що Вергун був також капеланом.

Посол висловив сподівання, що «Католицька Церква підніме свій голос у Німеччині, Європі та в усьому світі, підніме всі тривожні дзвони, щоб якнайшвидше покласти край цим незмірним стражданням».

Як повідомлялося, священномученик Петро Вергун 27 червня 2001 зарахований Папою Римським Іваном Павлом ІІ до лику блаженних.