У Відні розпочалася міжнародна конференція про екуменічну місію Східних Католицьких Церков

Сьогодні, 16:33
Суспільство
У Відні розпочалася міжнародна конференція про екуменічну місію Східних Католицьких Церков - фото 1
У Відні (Австрія) 14 листопада розпочалася дводенна міжнародна конференція «Місце Східних Католицьких Церков у Communio Ecclesiarum та їхні стосунки з Римо-Католицькою Церквою в перспективі діалогу з православ’ям». Захід організував Інститут екуменічних студій Українського католицького університету у партнерстві з Факультетом католицького богослов’я Віденського університету (кафедра богослов’я та історії Східних Церков).

Про це йдеться на сайті Інституту екуменічних студій УКУ.

У своєму слові директор Інституту екуменічних студій УКУ о. д-р Роман Фігас зазначив: «Сьогодні ми раді продовжити нашу працю на конференції у Відні. Наша праця триватиме два дні і буде поділена на два блоки: перший – еклезіологічно-екуменічний і другий – канонічний.

Основною темою конференції є еклезіологічна ідентичність східних католиків: як вони визначають своє місце в Католицькій Церкві та в контексті вселенського християнства. Це питання тісно пов’язане з екуменічною місією, особливо у діалозі з іншими традиціями східного християнства.

«Попри досягнення, які були зроблені на II Ватиканському Соборі, щодо розуміння місії та ідентичності Східних Католицьких Церков, ще багато роботи попереду», — додав о. д-р Роман Фігас.

До учасників конференції звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У привітальному листі він пригадав, що саме у 2019 році Східні католицькі єпископи Європи організували в Римі першу з серії таких конференцій, під назвою «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи». Відтак Предстоятель підкреслив, що «сьогодні Інститут екуменічних студій УКУ організував такі конференції не лише в Україні, а й у різних куточках Європи, зокрема в Римі».

З привітальним словом до учасників конференції звернувся також президент Інституту екуменічних студій УКУ о. д-р Іван Дацько.

«Насамперед хочу подякувати Всемогутньому Богові за те, що, незважаючи на війну в Україні, ми маємо змогу організувати цю конференцію. Особливу подяку висловлюю декану богословського факультету Віденського університету професорці Андреа Ленер-Гартманн та її колегам за гостинність», — зазначив він.

Конференція є частиною великого трирічного проекту «Східні Католицькі Церкви: Місія єдності та католицькості», реалізованого Інститутом екуменічних студій. Метою цього проекту є дослідження ідентичності та екуменічної місії Східних Католицьких Церков, а також сприяння діалогу між різними християнськими традиціями. «Для того, щоб посилити свій внесок у життя Католицької Церкви та міжнародний екуменічний рух, ці Церкви повинні з користю об’єднати свої інтелектуальні ресурси і говорити одним голосом, коли це можливо», — зазначили організатори конференції.

Програма конференції включала доповіді фахівців з Канади, США, Індії, Лівану, Бельгії, Сербії, Угорщини, Франції, Італії, Австрії та України. Важливі питання, підняті на заході, стосувалися не лише теоретичних аспектів еклезіології, але й практичних викликів, які стоять перед Східними Католицькими Церквами у контексті сучасних екуменічних процесів.

Варто зазначити, що цей проєкт був підтриманий французькою католицькою фундацією L’Ouevre D’Orient та канадською папською агенцією CNEWA.