У Білорусі католицького священика судили чотири рази поспіль

24 червня, 12:35
Світові
У Білорусі католицького священика судили чотири рази поспіль - фото 1
Настоятель римо-католицької парафії в Шуміліно, санктуарія Божої Матері Фатімської, отець Анджей Юхневич не вийшов на волю з вітебського ІТТ після відбуття 45 діб арешту. Цей термін минув 22 червня.

Про це повідомляє katolik.life.

Таким чином, настоятель у Шуміліно перебуває за ґратами понад 45 діб — найдовше з усіх римо- та греко-католицьких священиків, яких засуджували на адміністративний арешт у Білорусі [Весь час без матраца, передач, прогулянок, серед ночі — підйом].

Лише один із православних священиків у 2022 році відбував більш довгий адміністративний арешт — понад 100 діб, його судили 7 разів поспіль.

Katolik.life вдалося дізнатися, що термін ув'язнення священика із Шуміліно продовжено до 2 липня. З передач йому дозволено лише лікарські засоби.

Вперше священика засудили до арешту за адміністративною статтею за «несанкціоноване пікетування» (Порушення порядку організації або проведення масових заходів). Як сказано в опублікованій у банку судових рішень постанові, священика звинуватили в тому, що раніше він розміщував в соцмережі фото - біло-червоно-білий прапор Білорусі та синьо-жовтий прапор України, і ці дії міліція і суд вважали несанкціонованим пікетуванням.

Практично жодної інформації про нього немає. О. Анджея Юхневича було засуджено вже як мінімум 4 рази поспіль. Якщо це так, то, мабуть, перші три рази — на максимальний термін по 15 діб, а вчетверте суд призначив йому новий термін арешту на 10 діб. Нагадаємо, його затримали 8 травня.