У Британії попрощались із відомим богословом Калістом (Уером)

У Британії попрощались із відомим богословом Калістом (Уером) - фото 1
1 вересня у Оксфорді відбулось прощання із митрополитом Вселенського Патріархату, видатним богословом сучасності Калістом (Уером).

О 12:00 за місцевим часом розпочалась панахида, яку очолив архиєпископ Фіатирський і Великобританський Микита, екзарх Вселенського Патріарха, повідомляє Духовний Фронт України.

Попрощатись із видатним пастирем-богословом прийшли українські делегації.

Опісля відбулося поховання на цвинтарі Волверкот.

Нагадаємо, 24 серпня стало відомо про смерть митрополита Каліста (Уера). Останній спочинок архиєрей знайшов вдома вранці 24 серпня 2022 року.

Довідка:

Владика Калліст (мирське ім’я Тімоті Уер) народився 11 вересня 1934 року в англіканській сім'ї в місті Бат (графство Сомерсет, Великобританія). Освіту здобув в Королівському коледжі Westminster School в Лондоні і Magdalen College Оксфордського університету, після чого йому в Оксфордському університеті присвоєно вчений ступінь доктора богослов'я. У 17 років він вперше познайомився з православ'ям, а на його духовне становлення справив великий вплив колишній антипросоп Афонського Пантелеймонівського монастиря при Священному Кіноті Святої Гори єромонах Василій (Кривошеїн) (згодом архиєпископ Брюссельський і Бельгійський).

Також важливий вплив на нього здійснили професор М. М. Зернов і архимандрит Лев (Жиллє). 14 квітня 1958 року Тімоті Уер прийняв православ'я. У 1963 році провів 6 місяців в монастирі Російської Православної Церкви Закордоном (РПЦЗ) у Канаді. Після повернення до Великобританії в середині 1960-х рр. стає секретарем митрополита Фіатирського і Великобританського Афінагора II (Коккінакіса), Екзарха Константинопольського Патріарха в Швеції, Норвегії, Ісландії та Мальті.

У 1965 році висвячений в сан диякона. Тривалий час провів у монастирі святого Іоанна Богослова на острові Патмос (Греція), де в 1966 році приймає чернечий постриг з ім'ям Калліст. В цьому ж році висвячений в сан ієромонаха. У цей період часто відвідує Святу Гору Афон і Єрусалим.

З 1966 року викладає богослов'я в Оксфордському університеті, де йому присвоюється вчене звання професора. Протягом 35 років (з 1966 по 2001 рр.) він читає в Оксфордському університеті лекції з православного богослов'я. Також є дійсним членом Pembroke College Кембриджського університету. З 1979 року очолює грецьку православну парафію в Оксфорді.

У 1982 році рішенням Священного Синоду Константинопольського Патріархату призначений вікарним єпископом у Великобританії, помічником архієпископа Фіатирського і Великобританського, з титулом єпископ Діоклійський. Після єпископської хіротонії залишився в Оксфорді, де продовжував очолювати грецьку православну парафію і викладати богослов'я в Оксфордському університеті. 30 березня 2007 року рішенням Священного Синоду Константинопольського Патріархату зведений в сан митрополита.

У січні 2008 року обраний членом-кореспондентом Афінської академії. Також був обраний президентом ради директорів Інституту православних християнських досліджень в Кембриджі, головою Міжнародного товариства «Friends of Mount Athos» (Друзі Афону) і почесним президентом Православної асоціації богословських шкіл в Оксфорді. Вченою радою Загальноцерковної аспірантури та докторантури імені свв. Кирила і Мефодія присвоєно ступінь Doctor Honoris Causa.

У 2018 році митрополит Калліст обраний почесним головою нашого Міжнародного інституту афонської спадщини (МІАС).

Попри похилий вік, митрополит Калліст продовжує активно публікувати свої роботи і читати лекції про православ'я. Найвідоміша його книга - The Orthodox Church ( «Православна Церква»), вперше побачила світ в 1963 році, згодом неодноразово перевидавалася на різних мовах. Він здійснив переклад на англійську мову значної кількості богословських текстів. Зокрема, разом з Дж. Палмером (G.E. Palmer) і Ф. Шеррард (Philip Sherrard) перевів чотири з п'яти томів «Добротолюбія». Нещодавно з його благословення у Оксфорді побачила світ моя книжка англійською мовою про закарпатського афонського старця Авакума (Вакарова).