У Будапешті планують збудувати храм УГКЦ, який буде відкритим і для інших українських конфесій Угорщини

В українському посольстві в Будапешті 22  січня відбулася офіційна зустріч, під час якої було створено консультативно-дорадчий орган, до складу якого увійшло Посольство України в Угорщині та ті громадські організації української меншини в Угорщині, які  підтримують розвиток українсько-угорських відносин.

їВ українському посольстві в Будапешті 22 січня відбулася офіційна зустріч, під час якої було створено консультативно-дорадчий орган, до складу якого увійшло Посольство України в Угорщині та ті громадські організації української меншини в Угорщині, які підтримують розвиток українсько-угорських відносин.

Йдеться про Товариство української культури Угорщини, об’єднання української молоді та сімей Угорщини “Нова хвиля”, Товариство української культури Чонградської області.

Одною з важливих тем зустрічі було обговорення підтримки української греко-католицької громади у Будапешті в ідеї будівництва храму УГКЦ в Будапешті.

За словами о. Дам’яна Габорія, сьогоднішнє велике бажання місцевої української греко-католицької громади будувати храм – це ознака зрілості громади. До цієї мети громада вже йде понад десять років.

"А тепер залишилося робити конкретні кроки… Маємо велику надію, що в будівництві храму нам допоможе угорський і український уряд. Цей храм відкриє свої двері і для інших українських конфесій в Угорщині”, - наголосив священик.