У цей період серйозної невизначеності українці просять солідарності, - митрополит Борис Ґудзяк

У цей період серйозної невизначеності українці просять солідарності, - митрополит Борис  Ґудзяк - фото 1
Державний департамент США оголосив, що скорочує штат свого посольства в Україні через побоювання можливого російського вторгнення. Родинам дипломатів дозволили покинути посольство. У той же час американців попередили розглянути можливість виїзду з України, використовуючи комерційний або інший приватний транспорт.

Про це велася мова в ефірі Action News. Ведучі програми звернулися за коментарями до президента філадельфійського відділення Комітету Українського Конгресу Америки Євгена Луціва та архиєпископа Філадельфійського УГКЦ владики Бориса Ґудзяка.

«Просто уявити, що Путін має на меті для України, це страшно, це лякає. Це розбиває серце і дуже емоційно намагається на всіх нас», – сказав Євген Луців, президент філадельфійського відділення Комітету Українського Конгресу Америки.

«Православна Церква, баптистська Церква, Українська Католицька Церква та всі інші Церкви будуть мобілізуватися через свої парафії для потенційного напливу біженців у разі війни», – сказав Луців.

У розмові з Action News владика Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський УГКЦ, зокрема, сказав:

«Ми просимо людей молитися, бути поінформованими та допомогти у гуманітарній кризі в Україні», – сказав митрополит.

Борис Гудзяк наголосив, що за останні вісім років країна та її народ зазнали багато страждань у війні, ініційованої Росією.

У цей період серйозної невизначеності українці просять солідарності.

«Мене дійсно надихає стійкість українців, те, наскільки вони залишилися разом, як вони підтримували бездомних, бідних, голодних, сиріт», – сказав митрополит Ґудзяк. «І ми сподіваємося, що цей дух продовжується, але сподіваємося, що подальшої катастрофи вдасться уникнути».