У Чехії розлучені особи, які перебувають у нових зв’язках, зможуть причащатися

04.03.2023, 14:18
Світові
У Чехії розлучені особи, які перебувають у нових зв’язках, зможуть причащатися - фото 1
Пільзненська дієцезія в Чехії пориває з попередньою практикою Церкви стосовно розлучених осіб, які живуть у нових зв’язках. Єпископ Томаш Голуб оголосив, що такі пари зможуть скористатися «тривалим актом милосердя», який зробить для них можливим прийняття Святих Таїнств,

Джерело: CREDO

Про це повідомляє CREDO з посиланням на Vatican News.

«Тривалий акт милосердя» — це формула, створена для випадків, у яких немає можливості провести процес визнання шлюбу недійсним, або ж коли такий процес є можливим, але він не провадить до ствердження недійсності шлюбу. Іншими словами, він стосується тих осіб, чий подружній зв’язок надалі залишається дійсним попри цивільний процес розлучення.

Якщо після розлучення мине 5 років, такі особи можуть зголоситися, разом із новим партнером, до одного з чотирьох дієцезіяльних місіонерів милосердя.

Він приблизно за рік, після щонайменше чотирьох зустрічей, ознайомиться з життєвою ситуацію цих осіб. На завершення священик надішле до єпископа письмовий висновок про допущення до таїнств, або ж зустрінеться з єпископом особисто і пояснить, чому він не дає такого допуску.

В цьому другому випадку подальше розпізнання провадитиме сам єпископ. Якщо тривалий акт милосердя буде уділений, єпископ повідомить про це настоятеля, щоби той, своєю чергою, приготував до цього парафію.

Про нові процедури для осіб, які живуть у «неврегульованих зв’язках», єпископ Голуб повідомив дієцезію пастирським листом. У ньому ієрарх посилається на Апостольське напоумлення Папи Франциска «Amoris laetitia», хоча сам Папа там не згадує ні про який «тривалий акт милосердя».