У Чехії вирішили пом'якшити карантин до Різдва

30.11.2020, 09:49
Світові
Уряд Чехії має намір звернутися в нижню палату парламенту республіки з проханням продовжити діючий в країні з 5 жовтня режим надзвичайної ситуації, термін якого завершується 12 грудня, до кінця поточного року.

У Чехії вирішили пом'якшити карантин до Різдва - фото 62542

 

У той же час, чеський уряд анонсував пом'якшення карантинних обмежень в країні на початку грудня. Про це 29 листопада повідомляє netIrozhlas.cz, інформує News.bigmir.

"Без режиму НС ми не зможемо утримати під контролем діючі обмежувальні правила, - підкреслив віце-прем'єр і глава Мінпромторгу Чехії Карел Гавлічек. - Режим НС, якщо все буде добре розвиватися, може витримати до кінця поточного року. Ми потребуємо режимі НС".

У той же час, влада країни заявила про поетапне зняття соціальних обмежень, введених в республіці через пандемію коронавируса.

Так, з четверга в країні після півторамісячної перерви відновлять роботу ресторани та інші заклади громадського харчування, магазини і підприємства надання комерційних послуг населенню. З цього дня буде скасована заборона на вільне пересування громадян, яка поки діє з 23.00 до 05.00.

"Це принциповим чином відіб'ється на економіці, але не є її повним розблокуванням. У нас в принципі відновиться вся торгівля, служби надання послуг населенню, відкриються ресторани і пенсіони. Це станеться за умови дотримання жорстких санітарно-епідеміологічних вимог. Тільки так ми можемо приступити до розблокуванню економіки раніше за інших європейських країн ", - сказав віце-прем'єр.

Крім того, в Чехії:

Збільшується з 6 до 50 допустима кількість людей для зборів на відкритому повітрі; У приміщеннях можна буде збиратися в кількості не більше 10 осіб;

Відновлюється робота музеїв і галерей з умовою заповнення відвідувачами максимум на 25%. Допускається проведення екскурсій для максимум 10 чоловік. У той же час, театри і кінотеатри поки що залишаться закритими.

На 28 листопада в Чехії було діагностовано понад 1700 нових випадків зараження коронавірусів. Пік захворюваності був зафіксований в кінці жовтня - початку листопада, коли щодня виявляли близько 10 тисяч інфікованих.

Всього з початку епідемії COVID-19 в цій країні захворіли 519 тисяч осіб. 442 тисячі з них вже одужали, більш 8100 померли.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль попередив, що в грудні в країні може бути введений повний локдаун, якщо карантин вихідного дня не дасть необхідного результату.