У Чехії збирають кошти на відновлення згорілої вчора української церкви

У Чехії збирають кошти на відновлення згорілої вчора української церкви - фото 1
Пожежа у Празі майже повністю знищила дерев’яну церкву святого Михаїла, яку у чеську столицю завезли з України у 1929 році.

"За щойно оприлюдненою інформацією речника магістрату м. Прага Віта Гофмана, завтра буде оголошено публічний збір пожертв на відновлення церкви", - написав у Twitter 28 жовтня посол України в Чехії Євген Перебийніс.

За словами посла, відновлення цього унікального пам'ятника є справою честі для всіх нас.

Як РІСУ інформувала, пожежники прибули 28 жовтня приблизно о 15:00 у парк Кінського у Празі, де горіла православна дерев'яна церква св. Михаїла. Вогонь повністю зруйнував церкву. З людей ніхто не постражав. Прчина пожежі встановлюється.

Церква святого Михаїла - це дерев'яна церква, побудована в другій половині XVII століття в Україні. У першій половині XX століття церква була розібрана і перевезена в Кінські сади, де вона стала частиною колекції Етнографічного музею.

Храм побудований у бойківському стилі з елементами народного бароко. Він має близько 14 метрів в довжину і вісім метрів в ширину. Висота вежі становила близько 17 метрів. З 2008 року храм використовується православною Церквою.