У Чернігові християни, мусульмани та юдеї  взяли участь у концерті «Молитви за Україну»

У Чернігові християни, мусульмани та юдеї  взяли участь у концерті «Молитви за Україну» - фото 1
Джерело фото: "Голос України"
Духовні твори заспівав академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського у стінах Борисоглібського собору. Назва концерту – «Молитви за Україну». На захід зібралися православні, католики, мусульмани та юдеї. Порядок виконання творів та виступів представників конфесій обирали жеребкуванням.

Про це повідомляє Суспільне.

Про мету заходу розповів художній керівник хору Іван Богданов:

«Наша головна тема це молитви за Україну. Як сприймають Україну різні релігійні громади, про що вони просять, коли вони моляться за Україну, і якою вони бачать Україну майбутнього. Концерт розуміння, скажімо так».

У виконанні хору пролунала як українська, так і німецька, болгарська, грузинська, єврейська духовна музика, східні та афроамериканські мотиви.

Настоятель Катерининської церкви Роман Кіник розповідає, що молитва за Україну відбувається кожного дня.

«Є молитви уставні, коли під час богослужіння, під час літургії ми молимося за Богом бережену Україну нашу, за владу і військо її. А є молитви приватні. Коли ті люди, які переживають, у яких болить серце, болить душа за долю нашої України, за її майбутнє. За ту ситуацію, яка відбувається в нашій Україні».

Рабин на концерт не прийшов, релігія не дозволяє йому перебувати у стінах храму, навіть колишнього, каже член правління єврейської громади Олександр Чеван.

«Є такий припис талмуду, який говорить, що треба бути євреєм в своїй оселі і громадянином на вулиці. Тобто, закони держави, де ми живемо, її, звичайно, добробут, її процвітання, її щастя, звичайно, для нас дуже важливе. Тому на якихось заходах, в яких бере участь релігійна громада, звичайно, рабин доєднується до тих слів, які звучать на цих заходах. Окремої молитви в літургії єврейській щоденній за будь-яку державу не існує в жодній країні світу».

«На кожній п’ятничній молитві обов’язково ми молимося за Україну, за її процвітання, за її соборність. За те, щоб вона була міцною сильною державою. Тому що це так само і наш дім, мусульман», – розповів Рустам Алі, помічник імама.