У Читі пройшов пікет на підтримку шамана, який хотів вигнати одержимого Путіна з Кремля

У Читі пройшов пікет на підтримку шамана, який хотів вигнати одержимого Путіна з Кремля - фото 1
У Читі жителі провели пікет на підтримку шамана Олександра Габишева, який перебуває на примусовому лікуванні в Уссурійській лікарні. Навесні 2019 року Габишев із Якутська вирушив у похід до Москви для проведення "обряду вигнання Путіна".

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Пікет пройшов увечері 12 липня, напередодні засідання суду, де буде розглянуто заяву захисту про відміну рішення про примусове лікування шамана. У узгодженій акції взяли участь 12 осіб.

Вони вимагали звільнення Габишева від незаконного приміщення до психіатричної лікарні та засудили використання психіатрії в каральних цілях. "Ми вважаємо, що шамана покарано за його вільнодумство та бажання змін", – сказала активістка Саватєєва.

Учасники пікету підписали листа Олександру Габишеву, в якому висловили підтримку шаману та побажали йому якнайшвидшого звільнення.

Навесні 2019 року Олександр Габишев та його соратники вирушили з Якутська у похід до Москви для проведення "обряду вигнання Путіна". Шамана затримали за кілька тижнів на кордоні Бурятії та Іркутської області. Пізніше Габишева помістили до психоневрологічного диспансеру, а потім проти нього порушили кримінальну справу про заклики до екстремізму.

У жовтні 2021 року Якутський міський суд помістив Габишева на примусове лікування до Новосибірської психіатричної лікарні. Його звинувачували у застосуванні насильства до співробітників правоохоронних органів та екстремізму.

У квітні Олександра Габишева перевели до лікарні в Уссурійську.