У Держдумі Росії заявили, що ПЦУ - Церква екстремістів і з нею треба боротися
Про це повідомляє Credo.Press.
"Тиск на православ'я в колишніх радянських республіках і країнах Балканського півострова" має багато в чому «схожі маркери», заявив 25 червня голова Комітету Держдуми РФ з розвитку громадянського суспільства, у справах громадських і релігійних об'єднань, глава Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП) Сергій Гаврилов.
"Ми проаналізували з колегами по МАП процеси тиску на православних віруючих в цих державах. Простежуються схожі у всіх випадках маркери: створення псевдорелігійної організації, вилучення у православній церкві майна будь-якими способами, нападу на віруючих, які залишилися вірними традиційному православ'ю", - цитує слова депутата "Парламентська газета."
Гаврилов вважає, що створення в Україні ПЦУ, яку світський політик і член КПРФ кваліфікує як "розкольницьку", і "постійні напади" на священнослужителів УПЦ МП, чорногорський закон "про вилучення власності у Сербської Православної Церкви", плани зі створення Косівської Церкви являють собою «різні етапи одного плану по розколу суспільства».
"Поява ознак впровадження в православну громаду говорить про початок реалізації цього плану", - сказав він.
“Створені неканонічні Церкви є політичними інститутами, що сприяють екстремізму. Боротися з об’єднаннями, що видають себе за Церкви, можна, так як створені вони штучно і проповідують агресію. Вони не мають основи для виживання”, – заявив Сергій Гаврилов.
За час керівництва Гавриловим профільним Комітетом Держдуми РФ в російський закон про свободу совісті була внесена маса заборон і обмежень, аж до фактичної заборони виходу громад зі складу централізованих релігійних організацій (тобто зміни канонічної юрисдикції).