У Держдумі Росії заявили, що ПЦУ - Церква екстремістів і з нею треба боротися

29.06.2021, 10:53
Світові
У Держдумі Росії заявили, що ПЦУ - Церква екстремістів і з нею треба боротися - фото 1
"Розкольницька ПЦУ сприяє екстремізму”, “проповідує агресію”. Про це заявив голова Комітету Держдуми РФ у справах громадських і релігійних об’єднань Сергій Гаврилов.

Про це повідомляє Credo.Press.

"Тиск на православ'я в колишніх радянських республіках і країнах Балканського півострова" має багато в чому «схожі маркери», заявив 25 червня голова Комітету Держдуми РФ з розвитку громадянського суспільства, у справах громадських і релігійних об'єднань, глава Міжпарламентської асамблеї православ'я (МАП) Сергій Гаврилов.

"Ми проаналізували з колегами по МАП процеси тиску на православних віруючих в цих державах. Простежуються схожі у всіх випадках маркери: створення псевдорелігійної організації, вилучення у православній церкві майна будь-якими способами, нападу на віруючих, які залишилися вірними традиційному православ'ю", - цитує слова депутата "Парламентська газета."

Гаврилов вважає, що створення в Україні ПЦУ, яку світський політик і член КПРФ кваліфікує як "розкольницьку", і "постійні напади" на священнослужителів УПЦ МП, чорногорський закон "про вилучення власності у Сербської Православної Церкви", плани зі створення Косівської Церкви являють собою «різні етапи одного плану по розколу суспільства».

"Поява ознак впровадження в православну громаду говорить про початок реалізації цього плану", - сказав він.

“Створені неканонічні Церкви є політичними інститутами, що сприяють екстремізму. Боротися з об’єднаннями, що видають себе за Церкви, можна, так як створені вони штучно і проповідують агресію. Вони не мають основи для виживання”, – заявив Сергій Гаврилов.

За час керівництва Гавриловим профільним Комітетом Держдуми РФ в російський закон про свободу совісті була внесена маса заборон і обмежень, аж до фактичної заборони виходу громад зі складу централізованих релігійних організацій (тобто зміни канонічної юрисдикції).