"Це смута": У Донецькій єпархії УПЦ МП відреагували на вимоги вірян

9 лютого у Донецькій єпархії УПЦ МП оприлюднили послання єпархіальної ради до парафіян храму св. Ксенії  під назвою: "С глубокой скорбью обращаемся к вам, сеющим смуту...".

Так в єпархії відреагували на 10 вимог вірян, які вони направили митрополиту Іларіону (Шукало).

Листз відповіддю поширив сайт Credo.press.

'Це смута': У Донецькій єпархії УПЦ МП відреагували на вимоги вірян - фото 66735
'Це смута': У Донецькій єпархії УПЦ МП відреагували на вимоги вірян - фото 66736

Як РІСУ інформувала, Понад 300 віруючих, парафіян Троїцького собору і Ксенії Петербурзької УПЦ МП м. Донецька адресували 6 лютого звернення митрополиту Іларіону (Шукало), в якому звертають його увагу на "критичний стан" справ в Донецькій єпархії, до якого призвела його деструктивна діяльність.

Віряни заявляють про "кадровий голод" в єпархії внаслідок "нестерпних умов для пастирського служіння і облаштування особистого життя" священиків - не через зовнішні чинники (бойові дії в Донецькій області), а через недотримання "моральних, етичних, християнських норм" митрополитом Іларіоном стосовно священиків і вірян.

"Без зміни ситуації єпархія приречена на повне розорення", - пишуть автори звернення. Вони виставили митрополиту Іларіону 10 вимог, серед яких: "недопущення до служіння в священному сані... як неодноразово одруженого" секретаря єпархії архидиякона Андрія Чичикало, "недопущення священнослужителям та їх найближчим родичам утримувати питні заклади", "виконувати вимоги парафіяльних статутів", "переглянути систему оплати духовенства і працівників" єпархії, "затвердити в Донецькій єпархії ревізійну комісію для контролю над фінансовою діяльністю єпархіального управління"," забезпечити справедливий розподіл треб між храмами","забезпечити виконання трудового законодавства для кліриків і працівників храмів", "припинити приниження священнослужителів", "погоджувати в обов'язковому порядку і без винятків з парафіяльною радою всі кадрові призначення" тощо.