Митрополит Епіфаній звершив освячення храму на честь Юрія Переможця у селищі Буковини

20 травня, 12:30
Православні
Митрополит Епіфаній звершив освячення храму на честь Юрія Переможця у селищі Буковини - фото 1
19 травня 2024 року Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив освячення храму на честь великомученика Юрія Переможця у селищі Берегомет Чернівецької області.

Мурований храм збудували за 14 років спільними зусиллями настоятеля та громади на місці деревʼяного храму, який згорів під час пожежі у 2010 році. Від церкви вціліла лише окремо розташована дзвіниця, повідомляє пресслужба ПЦУ.

Під час освячення Предстоятелю Православної Церкви України співслужили єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, керуючий єпархією єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност, настоятель храму протоієрей Степан Колотило та місцеве духовенство.

За богослужінням також молилися захисники Батьківщини, представники місцевої влади та численні віряни.

Очільник ПЦУ звернувся до вірних з Першосвятительським словом й привітав громаду з освяченням престолу та храму.

«Щиро вітаю вас із цією справді величною і історичною подією в житті вашої громади. Адже в цю неділю, коли ми згадуємо святих жінок-мироносиць, ми звершили освячення цього прекрасного храму на честь святого великомученика Юрія Переможця.

Предстоятель Православної Церкви України також наголосив на важливості віри в житті людини.

«На прикладі вашої громади ми бачимо, що ви мали непохитну віру. Адже ви не розчарувалися тоді, коли згорів історичний храм, але навпаки з Божою допомогою потрудилися. Із попелу сьогодні постав цей величний і прекрасний храм, який ми освятили. Так, потрібен час, потрібне було ціле десятиліття. Але сьогодні ми можемо засвідчити, що Господь милостивий до нас. Бо якби не було милості Божої, то ми би ніколи власними руками не змогли б побудувати таку прекрасну і величну святиню.

Ми зверталися до Бога під час освячення, щоби Господь зберіг цей храм непохитним до кінця віку. І в ньому завжди буде підноситися молитва: молитва за будівничих, фундаторів, жертводавців. А молитва – це головне», – наголосив Предстоятель.

Також Митрополит Епіфаній возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Наприкінці Літургії Митрополит вручив іменний хрест Предстоятеля Вижницькому благочинному протоєрею Іллі Кигницькому та настоятелю храму протоієрею Степану, а також відзначив високими церковними нагородами громаду та голову селищної ОТГ.

Своєю чергою єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност висловив вдячність Предстоятелю за невтомну працю та молитви й побажав сили та наснаги для розбудови Української Православної Церкви.

19 травня 2024 року Митрополит Епіфаній також звершив освячення хреста на Алеї Слави у селищі Берегомет.

Митрополит Епіфаній звершив освячення храму на честь Юрія Переможця у селищі Буковини - фото 134595

Після чину освячення хреста Митрополит Епіфаній очолив заупокійну літію за полеглими захисниками Батьківщини та за жертвами політичних репресій.