У Франції створюють новий орган для управління ісламською громадою

07.02.2022, 09:41
Світові
У Франції створюють новий орган для управління ісламською громадою - фото 1
Новий орган складатиметься з духовенства та мирян. До такої ініціативи ставляться неоднозначно.

Влада Франції створить новий керівний орган для ісламської громади в країні. Передбачається, що такий захід покликаний позбавити іслам від екстремістських течій, повідомляє 1 NEWS з посиланням на АР.

Новий орган буде називатися “Форумом ісламу”. Він складатиметься з духовенства і мирян. Всі його члени будуть відібрані урядом. Чверть від усіх учасників Форуму складатимуть жінки.

Прихильники створення такого органу вважають, що це допоможе захистити п’ять мільйонів мусульман, що живуть в країні, від згубного іноземного впливу екстремізму і радикальних ісламських течій. Також вважається, що це забезпечить пріоритет світських цінностей у суспільному житті.

Критики цієї ініціативи вважають цей захід дискримінацією і спробою уряду покласти відповідальність за злочини ісламських фундаменталістів на мусульманську громаду.

“Ми перезапускаємо відносини між державою і вірою… (на основі) нової форми діалогу, яка буде більш відкритою, більш інклюзивною і більш представницькою для різноманітності ісламу у Франції”, – прокоментував ситуацію міністр внутрішніх справ Джеральд Дарманін.