У Гарнізонному храмі Львова покажуть унікальні фрески
Про це під час онлайн-екскурсії під склепіння церкви розповіли настоятель храму отець Тарас Михальчук та фахівці-реставратори з України та Польщі.
Процес відновлення унікальних стінописів військового храму Львова розпочався декілька років тому. Паралельно з роботами з відновлення зовнішнього вигляду барокової будівлі. Відновлення фресок це не лише повернення ним первинного естетичного вигляду. Але й велика дослідницька робота.
Зі слів фахівців-реставраторів, під час робіт ними зроблено багато. Процес умовно поділявся на два етапи відновлення: 2 роки на технічну консервацію та 2 роки на естетичну реставрацію.
Роботи виконують українські та польські реставратори під керівництвом професора Павела Болінського. Загальна площа фресок сягає близько 1000 квадратних метрів. Наразі одна з європейських фірм уже займається монтажем спеціального освітлення, аби відвідувачі сакральної споруди змогли насолодитися красою відновленого стінопису.
У грудні 2021 року храм відзначатиме 10 річницю відновлення у ньому Богослужінь.
Нагадаємо, що у 2011 році 6 грудня споруду храму було повторно освячено після того, як понад 50 років вона використовувалась не за призначенням. У грудні для огляду відкриють фрески головної, великої нави храму. Решту робіт реставратори обіцяють закінчити до 2022 року.
Гарнізонному храму св. ап. Петра і Павла 411 років. Перший камінь для будівництва храму був закладений 31 липня 1610. Будівництво тривало 30 років. Стінопис храму – з 18 століття. Його зробили батько Григорій і син Себастіан Екштайни. Це єдиний стінопис у місті Львові авторства цих митців – до міста їх спеціально запросили єзуїти для розпису храму.