У Гарнізонному храмі провели презентацію книги про історію військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ

20 листопада, 17:29
Суспільство
У Гарнізонному храмі провели презентацію книги про історію військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ - фото 1
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла 19 листопада відбулася презентація книги «З янголом у пікселі: історія військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ».

Про це повідомляє “Капеланство.info”.

Автор ідеї: отець Тарас Михальчук; текст передмови й упорядкування: Юліана Лавриш; літературна редакція та коректура: Наталія Федорак, Олена Волосевич; дизайн, верстка, підготовка до друку: Михайло Марко; відповідальний редактор і видавець: Михайло Перун.

Презентація книги розпочалася короткою молитвою та вітальним словом архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря.

«Ця книга є свідченням історії нашого народу. Її цінність у тому, що вона відображена у особистих розмовах та яскравих світлинах. Адже через прекрасні інтерв’ю та рідкісні світлини ми заглиблюємось в історію нашої Церкви», – наголосив митрополит Ігор.

Книга вміщує 11 інтерв’ю з людьми, які засновували військове капеланське служіння у Львівській Архиєпархії, а також ті, хто невпинно продовжує розвивати цей напрям служіння.

«Для нас, капеланів Львівської Архиєпархії, ця книга стала ковтком свіжого повітря. Ми підсумували те, що відбулося у нашій історії. Маємо надію, що ця книга допоможе нам розвиватися далі. Ця книга – свідчення Божого промислу. Господь зробив все для того, щоб ми, священники, ще на зорі Незалежності змогли вкладати ці духовні цеглини у розвиток капеланства», – зазначив отець Тарас Михальчук.

У книзі є інтерв’ю з представниками духовенства.

Серед них: архиєпископ і митрополит Львівський Ігор; єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Степан Сус; єпископ-помічник Стрийської єпархії Богдан Манишин; синкел у справах капеланства військових, ув’язнених, студентів та дітей-сиріт Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Андрій Хомишин; головний спеціаліст відділу підготовки військових капеланів і взаємодії з релігійними організаціями Служби військового капеланства ЗСУ апарату головнокомандувача ЗСУ отець Ростислав Височан; заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої Курії УГКЦ отець Андрій Зелінський; Голова Центру Військового Капеланства, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук.

Також до книги ввійшли розмови з начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генералом Павлом Ткачуком та начальником Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут полковником Юрієм Гусаром, розмови з Валентиною Соколенко, матір’ю загиблого полковника Андрія Соколенка та Надією Кульчицькою, дружиною загиблого генерал-майора Сергія Кульчицького.

«Книга «З янголом у пікселі» – це книга про шлях військового капеланства. Військове капеланство розпочалося не від періоду Незалежності України. Ми також мали чимало духовних провідників і до Другої світової війни. Тут, в текстах інтерв’ю, кожен із нас засвідчив свій шлях, свої кроки. Це свідчення для всіх, що Українська Греко-Католицька Церква має свій шлях капеланства», – наголосив владика Степан.

На думку упорядниці видання, кандидатки наук із соціальних комунікацій, доцентки кафедри нових медій Юліани Лавриш, презентована книга є коротким нарисом історії розвитку військового капеланства у Львівській Архиєпархії УГКЦ, починаючи з початку 2000-их і до сьогодні.

Завершилася презентація книги мистецькою програмою на підтримку Збройних сил України у виконанні Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.