• Головна
  • Новини
  • У Греції представники Католицької і Православної Церков конструктивно обговорили питання про примат і синодальність...

У Греції представники Католицької і Православної Церков конструктивно обговорили питання про примат і синодальність

09.06.2018, 10:01
У Греції представники Католицької і Православної Церков конструктивно обговорили питання про примат і синодальність - фото 1
У містечку Ліменас Херсонісу, на острові Крит (Греція), відбулися наради підкомісії Координаційного комітету Змішаної міжнародної комісії для богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами.

У  містечку Ліменас Херсонісу, на острові Крит (Греція), відбулися наради підкомісії Координаційного комітету Змішаної міжнародної комісії для богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами.

За інформацією Інституту екуменічних студій Українського католицького університету, тема нарад: «Примат і Синодальність у другому тисячолітті», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Католицько-православна_комісія.jpg

Проаналізовано період від 19-го століття до наших днів. Чималу чистину нарад було присвячено і питанню т. зв. уніатизму.

Наради відбулися в дружній і діловій атмосфері. Підкомісія підготувала п’ять документів (28 сторінок), які будуть представлені на пленарній сесії Координаційного комітету в монастирі Бозе (Італія) 13-17 листопада 2018 р.

Ці п’ять документів, пропозиції та рішення підкомісії одноголосно прийняті як православними, так і католицькими членами підкомісії.

Було підкреслено, що східні Католицькі Церкви не тільки мають право на існування, але слід їх вважати Церквами-сестрами, які мають свою важливу роль у подальшому розвитку екуменічного діалогу між Православною та Католицькою Церквами.

Уніатизм, в дусі Баламандської заяви від 1993 р., не є ані моделлю, ані методом праці для єдності Церков. Слід не вживати терміну уніат, коли йдеться про східних католиків у сопричасті з Єпископом Рима.

В нарадах на Криті брали участь11 осіб, серед яких шість представників Православної Церкви і п’ять представників Католицької Церкви.:

Архиєпископ Йов з Телмессос [Ґеча] - (Вселенський патріархат) – співголова підкомісії;

Архиєпископ Роланд Міннерат – (РКЦ у Франції) – співголова підкомісії;

Єпископ Ігнатій Бранічевський [Мідіч] – (Сербська Православна Церква);

Єпископ Димитрій [Салахас] – (Греко-Католицька Церква Греції);

о. Патріцію Влацію – (Румунська Православна Церква);

о. Іван Дацько – (Українська Греко-Католицька Церква);

о. Олексій Дікарев – (Російська Православна Церква);

о. Гіяцинт Дестівель – (Папська Рада для Сприяння Єдности Християн);

Проф. д-р Терезія Гайнталер – (РКЦ – Франкфурт, Німеччина);

о. Христофор Массіс – (Тесалоніки - Грецька Православна Церква);

Проф. д-р Теодорос Янґу – (Тесалоніки - Грецька Православна Церква).

Одночасно у цих же днях друга підкомісія проводила свої наради на острові Кіпр. В результаті її роботи прийнято також документи, які будуть представлені в листопаді у Бозе.

Додамо, на пленарній сесії у монастирі Бозе (Мілано) 13-17 листопада 2018 р. опрацюють остаточний документ для пленарної зустрічі всієї Комісії. Проведення сесії планується  в 2019-му році в одній з православних країн.