У Греції через коронавірус заборонили традиційне колядування

23.12.2020, 10:13
Світові
У Греції через коронавірус заборонили традиційне колядування - фото 1
У Греції заборонили в різдвяний сезон традиційне колядування, щоб запобігти поширенню коронавірусу в країні. Для богослужінь у церквах також запровадили обмеження.

Про це заявив заступник міністра цивільного захисту Греції Нікос Хардаліас, інформує Прямий з посиланням на видання Ekathimerini.

Церквам буде дозволено приймати прихожан тільки на Різдво, Новий рік та Хрещення. Також буде обмежено кількість осіб, які можуть перебувати всередині, залежно від розміру церкви: 25 у маленьких та 50 – у великих соборах.

Поліція проводитиме посилені перевірки, щоб забезпечити дотримання протиепідемічних заходів у період різдвяно-новорічних свят.

Додамо, що у Греції у різдвяні святкові дні діти і дорослі обов'язково виконують різдвяні пісні. Традиція ця й досі жива. Дуже цікава передріздвяна традиція сартес, коли за місяць до Різдва у кожному містечку по сусідству збираються групами молодь та підлітки і розучують колядки, а потім ходять по домівках, змагаючись «в улові» — подарунках і частування.

Ця традиція зберігається досі в Греції. Щоправда, лише серед дітей і підлітків, які групами розучують колядки і ходять по домах, збираючи в нагороду вже не частування, а гроші, сума яких іноді досягає поважних розмірів.