У Греції відсторонили відомого священика за участь дівчат у богослужінні

10 червня, 10:16
Православні
У Греції відсторонили відомого священика за участь дівчат у богослужінні - фото 1
Елладська Православна Церква вирішила відсторонити священика в Афінах через те, що він дозволим двом дівчатам замість чоловіків брати участь у богослужінні в ролі, яку традиційно віддають хлопцям.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Greek Reporter.

Отцю Александросу в Афінах заборонили служити Божественну Літургію і проводити вінчання, хрещення й сповіді, доки Священний Синод Елладської Православної Церкви не обговорить це питання й не вирішить його подальшу долю.

Greek priest women

Православна Церква не дозволяє жінкам брати участь у Літургії, а вівтарними служителями зазвичай є хлопці.

Ініціативу отця Александроса допустити до богослужіння дівчат засудили консервативні кола, звинувативши його в тому, що він порушує традиції Елладської Православної Церкви.

Водночас відсторонення священика не підтримали низка священнослужителів і богословів у Греції, які звинуватили керівництво Церкви в потуранні "фундаменталістським, нетерпимим і ультраортодоксальним елементам".

Отець Александрос вважається одним із найвідоміших представників Елладської Православної Церкви. Він має ступінь доктора богослов'я Афінського університету та є автором кількох книг, зокрема праці "Православ'я та іслам", яка отримала кілька міжнародних нагород.