У громаді на Кіровоградщині вдруге проголосували за заборону УПЦ МП
Про це повідомляє Суспільне.
Свято-Покровський храм Кропивницької єпархії Православної Церкви України у селі Аджамка Кропивницького району – єдиний храм у громаді, сказала Тетяна Зайченко. З Української Православної Церкви Московського Патріархату його парафія перейшла у квітні 2022 року.
В області змінили підпорядкування з УПЦ МП до ПЦУ 16 релігійних громад, 11 з них – після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Це інформація від начальника управління комунікацій обласної адміністрації Віталія Останнього. На розгляд сесії сільської ради винесли питання про заборону діяльності Української православної церкви на території громади. Подібне звернення до Верховної Ради ухвалювали минулого року. Як пояснила голова громади, роблять це повторно, бо, попри ухвалене попереднє рішення, Церква продовжує свою діяльність у громаді: "На сесію виноситься питання конкретно про заборону діяльності УПЦ московського патріархату. Бо були зафіксовані факти незаконних зібрань такої Церкви".
Зі слів Тетяни Зайченко, зібрання проводять у будинку поруч із церквою. На ньому напис – "Приватна власність": "Жителі звернулися до нас щодо винесення на розгляд постійних комісій та на сесію даного питання – не допускати такі незаконні зібрання проросійської агентури. Офіційно зареєстрованих громад Московського Патріархату у нас немає. Тобто ці зібрання відбувалися незаконно без жодних реєстрацій".
На сесії зареєструвались 15 депутатів з 21. Це кворум, необхідний для проведення сесії. У зверненні просять поліцію та Службу безпеки України слідкувати, аби в громаді Українська Православна Церква МП не діяла, сказала Тетяна Зайченко. Рішення підтримали всі присутні депутати.
Рішення сесії щодо заборони Української Православної Церкви МП направили поліції, СБУ та обласній адміністрації, сказала голова громади.
Керівник пресслужби Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви МП Іоанн Ганчин вважає рішення сесії Аджамської сільради не правочинним: "Самі обмалювали паркан літерами "зет", самі викликали на себе поліцію. Оскільки громаду УПЦ МП вигнано з храму, храм забрано рейдерським способом, вона зараз змушена збиратись у приватному будинку".
На рівні місцевих рад неможливо заборонити діяльність Церкви Московського Патріархату, пояснила юристка Євгенія Захарченко: "Закон України "Про місцеве самоврядування" чітко визначає повноваження міських, сільських, селищних рад та їх виконавчих органів. Відповідно до цього Закону, забороняти діяльність когось на своїй території не можна. Тобто таке рішення буде неправомочним. Стосовно припинення діяльності МосковськогоПпатріархату на території України має бути або рішення суду, або Закон, ухвалений Верховною Радою".