У Харкові протестують проти будівництва храму УПЦ МП

У Харкові протестують проти будівництва храму УПЦ МП - фото 1
Зараз молитовний зал храму святителя Спиридона Триміфунтського розташований в приміщенні Харківського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь». Саме на території цього центру Харківська єпархія Української Православної Церкви МП хоче звести храм.

Від гіпотетичного місця будівництва до найближчої багатоповерхівки – 30 метрів. Люди побоюються підвищення рівня шуму, а також того, що храмова споруда закриє їм денне світло. У новій будівлі планують проводити вінчання, відспівування померлих, тому кількість відвідувачів двору збільшиться.

Зараз в найближчих будинках збирають підписи проти будівництва храму. Люди, відповідальні за збір, стверджують, що «проти» підписується майже кожен житель сусідніх багатоповерхівок. Підписи збирають лише у тих, хто прописаний в цих будинках.

У церкві не знають, чи будуть вони взагалі будувати цей храм. Зараз є запит від прихожан і настоятель храму вивчає можливість будівництва. Саме для цього було ініційовано громадські слухання, щоб вивчити думку місцевих жителів і знайти взаєморозуміння.

Храм тільки планують будувати. На сьогодні є передпроектна пропозиція будівництва, її розробили в 2018 році. Згідно з цією пропозицією, храм буде займати площу 20 квадратних метрів, а його висота без хреста складе 14 метрів.

Для спорудження ще не виділена земельна ділянка, крім того, церква досі навіть не направила запит до міськради. Але в Харківській єпархії активно готуються до початку будівництва.