У храмі РПЦ з'явиться ікона «Явлення Пречистої Богородиці в Сталінграді»

У храмі РПЦ з'явиться ікона «Явлення Пречистої Богородиці в Сталінграді» - фото 1
Новопридумана ікона «Явлення Пречистої Богородиці в Сталінграді» з'явиться в споруджуваному в Волгограді храмі РПЦ МП Олександра Невського.

Як повідомляє Портал «Credo.Press», мозаїчне панно зроблено заслуженим художником Росії Василем Нестеренком для «головного храму Збройних Сил Росії» у парку «Патріот» і піддавалося критиці за свою явну антиісторичність.

Тепер це панно ляже в основу композиції для написання нової ікони, розповіли у Волгоградській митрополії РПЦ.

«Мозаїкою було викладено подію, яка сталася в місті на Волзі в страшні дні листопада 1942 року. На підставі цього панно Патріарша експертна рада затвердила іконографію образу Сталінградської Божої Матері, - уточнюють в єпархії. - Цей образ небесного знамення стане однією з основних святинь майбутнього кафедрального храму і зримим нагадуванням про допомогу Божу російському народові».

В єпархії стверджують, що нібито десь зберігся архівний документ, що оповідає, як в дні Сталінградської битви «в найкритичніший момент побачили солдати на небі знамення, яке провіщало розгром німців».
Як стверджував художник Лев Тирін, «11 листопада 1942 роки ми йшли між руїнами зруйнованого Сталінграда, намагаючись не потрапляти німцям на очі. Була мінлива хмарність, дрібна паморозь, то чи дощ, чи то мокрий сніг. Сіре небо з боку Заволжя стало повільно розсуватися, в просторі безхмарного чистого неба з'явилося зображення жінки з дитиною на руках».

У численних повідомленнях, доповідях та інших документах, що описують всі подробиці Сталінградської битви, згадки про такий епізод відсутні. Також не потрапив він в мемуари учасників битви - як з радянської, так і з німецької сторін. Вченим історикам не вдалося виявити архівний матеріал, на який посилається Волгоградська митрополія РПЦ. Червона армія мала яскраво виражене ідеологічне забарвлення - в кожному підрозділі діяли комісари-політруки, які насаджували серед солдатів комуністичну і, зокрема, атеїстичну ідеологію, а символи Червоної армії не містили будь-яких православних атрибутів.