У храмі св. Миколая РКЦ задля відновлення святині проведуть благодійний концерт
За повідомленням CREDO, він виконає твори Ференца Ліста, Фридеріка Шопена та інших композиторів.
Балатоні брав активну участь у концертах, організованих на підтримку голодуючих дітей в Африці і на відновлення італійських міст після землетрусу. Він не зміг обійти увагою й Україну, тому вирішив своїм мистецтвом підтримати український народ та привернути увагу до проблем, з якими наразі стикається храм.
Зазначимо, що після масштабної пожежі у 2021 році видатна культурна пам’ятка піддається руйнуванню. Крім того, уже понад 30 років залишається невирішеним питання передачі будівлі храму св. Миколая релігійній громаді, яка зараз опікується благоустроєм храму.
Під час візиту до Києва у серпні, напередодні Дня Незалежності України, п. Міклош Івані разом із президентом благодійної організації «Олталом» відвідали храм св.Миколая. Дізнавшись про історію храму та боротьбу за його повернення, Міклош і його команда запропонували свою допомогу.
З перших днів війни ця організація надає гуманітарну допомогу мирним жителям і підтримує Збройні сили України.
«На нашу думку важливо компенсувати не лише матеріальні збитки, але й загоїти душевні рани (ми знаємо, що Ісус Христос може принести справжнє зцілення, про що ви заявляли у своїх інтерв’ю), — зазначає п. Міклош, посилаючись на численні звернення настоятеля парафії о. Павла Вишковського ОМІ. — А мистецтво і музика можуть бути такими “ліками”! Вважаємо, що символічно було би провести цей захід у “будинку зцілення” — у храмі св. Миколая».
Всі кошти, зібрані під час концерту, будуть направлені на відновлення святині.
«Бог діє. І діє через інших людей, — зазначає о. Павло Вишковський ОМІ. — Ми бачимо підтримку європейських спільнот у справі повернення храму, так само як і від початку повномасштабного вторгнення. Ми одержували гуманітарну допомогу, яку могли направляти всім, хто її потребує, хто перебуває під обстрілами або в окупації. Зараз, продовжуючи направляти гуманітарну допомогу нашим військовим та тим, хто потребує, не забуваємо і про підтримку ментального здоров’я, про зцілення духовних ран». «Є такий міф, нібито Католицька Церква виступає проти музики або концертів [у храмі]. Однак такі заходи — пряме свідчення протилежного.
Вже після початку повномасштабного вторгнення ми мали перший маленький концерт колядок нашого парафіяльного хору. Одна з колядок була про Бахмут. Ми співаємо про те, що нам болить. А такі концерти допомагають заліковувати ці рани. Рани війни», — підсумовує настоятель.