У хресті найбільшого храму Угорщини знайшли капсулу з унікальними документами
Закрита мідна каністра знаходилася всередині хреста на 100-метровому куполі, найвищому в Угорщині, який пережив бомбардування під час Другої світової війни. Однак сама колба була пошкоджена осколками - повідомляє Мукачево нет з посиланням на Reuters.
Історично значущу знахідку виявили під час реставрації хреста, встановленого на головному куполі. Зокрема це документи, в яких розповідається про створення собору. Написи зберегли інформацію про будівництво церкви, перший храм якої був побудований ще в XI столітті, а саму капсулу помістив в хрест в 1845 році архієпископ Йосип Копачі.
"Архієпископ Копачі знав, що не зможе завершити будівництво за життя, тому хотів залишити всередині пам'ять про будівельників тієї епохи. Людські руки торкалися до документів в останній раз, коли вони були поміщені туди 176 років тому, тому ми відчули зв'язок з капсулою часу. До жаль, ми не знайшли в капсулі монет тієї епохи, аби заплатити майстрам за ремонт", - з гумором розповів директор скарбниці собору Чаба Терек.
Залізний купол з хрестом був створений віденськими майстрами і перевезений по Дунаю на баржах. Для освячення собору в 1856 році угорський композитор і піаніст Ференц Ліст написав месу.
Очікується, що тепер в соборі до 30 червня помістять нову капсулу часу для майбутніх поколінь.