• Головна
  • Новини
  • У Києві на форумі обговорили виклики та перспективи розвитку соціального служіння УГКЦ...

У Києві на форумі обговорили виклики та перспективи розвитку соціального служіння УГКЦ

16.06.2016, 10:53
У Києві на форумі обговорили виклики та перспективи розвитку соціального служіння УГКЦ - фото 1
Форум «Соціальне служіння УГКЦ: сучасний стан, виклики та перспективи розвитку» відбувався 14 червня у Міжнародному виставковому центрі поблизу Патріаршого собору УГКЦ.

Форум «Соціальне служіння УГКЦ: сучасний стан, виклики та перспективи розвитку» відбувався 14 червня у Міжнародному виставковому центрі поблизу Патріаршого собору УГКЦ.

Форум_1.jpeg

У ньому взяли участь близько 90 делегатів з різних структур та організацій Української Греко-Католицької Церкви, які здійснюють соціальне служіння. Зокрема, чисельно прибули представники духовенства, чернечих згромаджень, регіональних Карітасів зі всієї України. Головна ціль Форуму – спільне обговорення і подання пропозицій працівниками і менеджерами різних соціальних ініціатив УГКЦ до формування Стратегії розвитку соціального служіння. Форуму передувала Божественна літургія у Патріаршому соборі Воскресіння Господнього, де присутніх благословив на плідну роботу владика Богдан Дзюрах.

Форум_2.jpeg

У праці форуму взяв участь Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви. Після пленарного засідання йшла активна праця у групах, де обговорювали такі теми як плекання духу жертовності, координацію, структуризацію, стандартизацію та професіоналізацію соціального служіння УГКЦ, роль УГКЦ у забезпеченні соціальної справедливості. Також кожний учасник форуму заповнив персональну анкету, де виклав своє бачення викликів, проблем і потреб у соціальному служіння та запропонував свої думки щодо активізації та розвитку соціального служіння на особистому, парафіяльному, єпархіальному та загально церковному рівнях.

Блаженніший Святослав зазначив, що соціальне служіння – це невід’ємна частина, осердя християнської духовності. Тому важливо проаналізувати сучасний стан соціального служіння в Україні та на всіх континентах і випрацювати спільний план руху вперед бодай на кілька років. Дияконія буде основною темою обговорення на Синоді єпископів УГКЦ, що відбудеться у вересні у Львові. Також Глава УГКЦ нагородив патріаршими грамотами тих, які особливо відзначились у ділянці соціального служіння.

Форум_3.jpeg

Серед пріоритетних напрямків розвитку УГКЦ в контексті Стратегії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» визначено Дияконію (соціальне служіння). «Діла милосердя, «дияконія», або «служіння любові» чи «харитативна діяльність» є важливим елементом, який виражає внутрішню природу Церкви та виявляє, наскільки живою є та чи інша єпархія та парафія. Якщо ціле наше церковне тіло не включиться в цей харитативний рух допомоги ближньому, то всі ми – єпископи, священики, вірні, не до кінця виконуємо свою християнську місію і колись на суді перед нашим Господом здамо звіт про те, чого не ми зробили для убогих і потребуючих», - зазначив керівник відділу соціальних питань УГКЦ о. Андрій Нагірняк. З-поміж іншого, він озвучив статистику, яка стосується соціального служіння на парафіях: лише 3 % парафій мають благодійні кухні, служіння узалежненим і в’язням, 5 % парафій мають харитативні спільноти, 15 % парафій опікуються сиротами, 30 % - опікуються хворими, збирають одяг і продукти.

Перед присутніми виступив Микола Кулеба, уповноважений Президента України з прав дитини, який очолює робочу групу з реформування інтернатних закладів України. Він навів сумну статистику: 100 000 дітей перебуває в інтернатах, кожні три дні одна дитина там помирає, а загалом кількість дітей в Україні зменшилась майже вдвічі і сьогодні налічує 7, 5 млн. Доповідач відзначив гостру потребу того, щоб в Україні запрацював ринок соціальних послуг.

Президент «Карітасу України» Андрій Васькович зазначив, що у соціальній роботі держава має керуватись принципами соціального вчення Церкви, а це – солідарність, субсидіарність, загальне благо і персоналізм.

Наприкінці конференції підбили підсумки робочих груп, відзначивши потребу наступного формування механізмів комунікації, співпраці та координації діяльності широкого спектру місцевих соціальних ініціатив і проектів, які реалізуються під опікою УГКЦ для їх консолідації та підвищення ефективності праці. Про це інформує прес-служба БФ "Карітас-Львів УГКЦ.