У Києві презентували відновлений іконостас дрогобицької церкви Святого Юра

17 жовтня, 11:55
Культура
У Києві презентували відновлений іконостас дрогобицької церкви Святого Юра - фото 1
У Києво-Печерській лаврі відбулась презентація відреставрованого іконостаса дрогобицької церкви Святого Юра. Презентація відбулась у межах виставкового проекту під назвою “Нам поможе Святий Юрій, ще й Пречиста Мати волю здобувати!”.

Про це 16 жовтня повідомила пресслужба Львівської ОВА.

Консерваційно-реставраційні заходи п’яти ярусів унікального іконостаса XVII століття тривали чотири роки. Реставрували пам’ятку більше ніж 20 провідних фахівців Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Роботи практично не припиняли ані під час пандемії, ані після початку повномасштабного російського вторгнення.

У Києві презентували відновлений іконостас дрогобицької церкви Святого Юра - фото 141643

Як йдеться у повідомленні, першочергово, зробили комплекс наукових досліджень, зокрема хіміко-технологічних, рентгенологічних, для виявлення первинного авторського фарбового шару ікон і поліхромії конструктивних елементів іконостаса. Далі художники-реставратори працювали над розкриттям найдавніших сакральних зображень та укріпленням самої конструкції іконостаса.

У Києві презентували відновлений іконостас дрогобицької церкви Святого Юра - фото 141644

Наступних пів року іконостас перебуватиме у Києво-Печерській лаврі. Потім його повернуть до церкви Святого Юра в Дрогобичі.

Нагадаємо, дрогобицька церква Святого Юра увійшла до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році. Святиня є одним з найдавніших зразків сакральної дерев'яної архітектури Галичини й усієї України. Після початку повномасштабної війни, її також занесли до Міжнародного переліку культурних цінностей, що перебувають під тимчасовим посиленим захистом. Наразі храмом опікується «Музей Дрогобиччина».

Окрім розписів, церква оздоблена двома іконостасами: емпорним, та тим, реставрацію якого щойно завершили. Останній, створений у 1658-1667 роках, неодноразово ремонтували та реставрували, а його живопис зазнав численних пізніх перемалювань і часткового руйнування.