У Києві українські військові навчалися захисту культурних цінностей під час війни

13 серпня, 09:53
Культура
У Києві українські військові навчалися захисту культурних цінностей під час війни - фото 1
У Києві відбувся триденний навчальний курс, організований ЮНЕСКО і Міністерством культури та інформаційної політики України та присвячений питанням захисту культурних цінностей під час повномасштабної російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у Фейсбуці.

“Відкритий воєнний напад Російської Федерації, її військова агресія нищить не тільки український народ, міста та села, а й національну культурну спадщину нашої держави”, - зазначили у Генштабі.

Під час проведення заходу були розглянуті питання запровадження механізму фіксації та розслідування злочинів проти об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей під час збройного конфлікту.

У Києві українські військові навчалися захисту культурних цінностей під час війни - фото 138472

Також йшлося про поширення норм міжнародного гуманітарного права у цій сфері, вимог щодо їх дотримання та розповсюдження знань щодо положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року та двох Протоколів до неї (1954 та 1999 років).

Учасниками навчального курсу стали представники структурних підрозділів цивільно-військового співробітництва Збройних сил України усіх рівнів, персонал інших складових Сил безпеки та оборони, фахівці МКІП, а також експерти у сфері культурної спадщини та культурних цінностей.

Як зазначив начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генштабу полковник Олександр Кутков, наразі одним із важливих напрямків співпраці є підготовка особового складу ЗСУ з питань захисту культурних цінностей, а також реалізація спільного бачення механізмів взаємодії із правоохоронними органами та представниками цивільного сектору, які активно працюють у цій сфері.

Також, до проведення тренінгів залучили офіцерів цивільно-військових відносин та цивільно-військового співробітництва з Великої Британії та Королівства Нідерландів, а також інших країн-партнерів, МКІП та офісу Генерального прокурора України.

Впродовж навчального курсу учасники шукали відповіді на питання щодо того, як посилити спроможності складових сектору безпеки і оборони України у цьому контексті.

Також обговорили та розглянули можливості поглиблення взаємодії державних інституцій України з міжнародними безпековими та неурядовими організаціями у сфері боротьби зі злочинами проти об’єктів культурної спадщини.

Зокрема, йшлося про налагодження скоординованої діяльності різних складових: цивільно-військового співробітництва, криміналістичної експертизи тощо.

Додамо, Україні внаслідок повномасштабної російської агресії зазнали пошкоджень чи руйнувань 2024 об’єкти культурної інфраструктури, з них 334 - знищені повністю.