У Києві вандал перевернув ханукію. Йому повідомили про підозру

У Києві вандал перевернув ханукію. Йому повідомили про підозру - фото 1
На Контрактовій площі у Києві 10 грудня чоловік перекинув один із релігійних символів єврейської громади — ханукію. Наразі йому повідомлено про підозру.

Як повідомляє Суспільне з посиланням на прес-службу столичної Нацполіції, що особу правопорушника встановлено. Наразі правопорушнику вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

На місці події працювала слідчо-оперативна група Подільського управління поліції. Правоохоронці переглянули відео з камер спостереження, які зафіксували момент вчинення правопорушення. Також згодом відеозапис із коментарями виявили на сторінці користувача у соціальній мережі.

Вандалом виявився 36-річний місцевий житель Андрій Рачок, який оприлюднив відео свого вчинку на сторінці на Facebook. У ньому він розповів, що таким способом показує приклад "яким способом потрібно поводитися з чужинцями, які займаються узурпацією влади, окупації територій, геноцидом", повалив ханукію, а потім заявив "Українці - ми сила, жидам могила".

Крім того, Об'єднана єврейська спільнота України розповіла, що вандал спробував знову повалити ханукію вдень 11 грудня. Нова спроба була невдалою, оскільки ханукію прикріпили до плитки.