У Києві відбувся Перший форум толерантності

За ініціативи і підтримки Департаменту культури КМДА 9–10 листопада 2020 року у приміщенні телевізійної студії «Фабрика 69» відбувся Перший Київський Форум толерантності (міжетнічна та міжконфесійна платформи).

У Києві відбувся Перший форум толерантності - фото 61843

 

Метою проведення заходу є створення умов для об’єднання і консолідації всіх етнічних громад і конфесій, що проживають на території столиці, у їх громадській і суспільній діяльності задля миру і благополуччя шляхом синергії усіх національних культур і вірувань, а основне завдання — обговорення питань толерантності, міжетнічних і міжконфесійних відносин, повідомляє "Релігія в Україні".

Основним гаслом Форуму було обрано таке: «Міжконфесійна та міжетнічна толерантність — запорука стабільного розвитку».

Форум проводився у змішаному режимі: частина учасників виступали з телевізійної студії «Фабрика 69», частина спікерів й учасники обговорень взяли участь в онлайн-обговоренні.

Усіх учасників Форуму з початком роботи привітала директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, яка наголосила, що столиця України Київ є найбільш толерантним містом, у якому вільно і мирно співіснують люди-представники різних етносів, які сповідують різні релігії, і столична влада докладає всіх зусиль для того, щоб усі церкви, релігійні спільноти й об’єднання національних меншин мали можливості для безперешкодного розвитку і ефективного здійснення своєї діяльності.

З метою уникнення звинувачень в упередженості чи в більших/менших симпатіях до представників тієї чи іншої церкви або релігійної громади, того чи іншого культурно-національного товариства черговість виступів, надання слова при обговореннях організатори визначали у тій послідовності, у якій було подано заявки на участь у Форумі. На цьому окремо наголосив модератор заходу Андрій Юраш, завідувач відділу з питань релігій та забезпечення права громадян на свободу світогляду та віросповідань Секретаріату Кабінету міністрів України.

Серед спікерів міжконфесійної і міжетнічної платформ — представники Всеукраїнської Ради Релігійних Об’єднань, переважної більшості основних церков, релігійних організацій і національно-культурних товариств, що діють в Україні. Зокрема Православної церкви України (ПЦУ), Громад Прогресивного юдаїзму, Української Православної Церкви (Московського Патріархату), Апостольської Церкви «Християнська Екклесія», Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня, Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, Українського Біблійного Товариства, Української Греко-Католицької церкви; представники Єврейської Конфедерації України, Об‘єднання незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів України, Всеукраїнського конгресу іудейських громад, Української Церкви Християн Віри Євангельської (п’ятидесятники) та ін.

У роботі Форуму взяли участь і представники мусульманських спільнот і національно-культурних товариств народів, що традиційно сповідують іслам. Зокрема муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов; голова ГО «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова; голова Африканської Ради в Україні Ісса Садіо Діалло; голова Мусульманської релігійної громади «Ішиг» (Світло) Абульфаз Гасимов; голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв; голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва Гурбан Аббасов; голова Об’єднаної діаспори азербайджанців України Хікмет Джавадов й інші особи.

Також до роботи Форуму долучилися науковці України, викладачі провідних університетів, вчені-співробітники науково-дослідних установ.