• Головна
  • Новини
  • У Києві завершили консервацію фундаменту Десятинного храму...

У Києві завершили консервацію фундаменту Десятинного храму

10.01.2012, 11:20
У Києві завершили консервацію фундаменту Десятинного храму - фото 1
У Києві 29 грудня 2011 завершилася тимчасова консервація фундаментів Десятинного храму.

Десятинна церкваУ Києві 29 грудня 2011 завершилася тимчасова консервація фундаментів Десятинного храму. Про це повідомляє Релігія в Україні з посиланням на Kievpress.

«Консервація завершена, - сказав він. - Вночі завезли останні 26 машин зі спеціальним грунтом ... У нас пішло в цілому близько 460 машин», - розповів директор КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» Геннадій Гера.

За його словами, паркан навколо місця розкопок першого кам'яного храму на Русі поки залишиться.

«У мене немає ще такого розпорядження знімати паркан. - повідомив Геннадій Гера, - Планують це місце тимчасово облагородити якимось чином, я не знаю ще яким. Швидше за все, це буде навесні, вказівку відповідним службам, щоб вони там провели благоустрій території ».

Що стосується проведення будівельних робіт з музеєфікації фундаменту храму, то, за словами Геннадія Гери, вони стануть можливими тільки після того, як буде розроблена загальна концепція, архітектурний проект музеєфікації фундаменту.

Нагадаємо, що 23 грудня розпочалася тимчасова консервація залишків фундаменту Десятинної церкви. Таке рішення було прийнято 24 листопада під час відвідин головою КМДА Олександром Поповим у складі делегації місця розкопок древнього фундаменту Десятинної церкви.

Тимчасово засипати піском тисячолітній фундамент храму - це єдина на сьогоднішній день можливість зберегти його від руйнування.