У Клівленді (США) молитовно вшанували пам’ять жертв Голодомору

У Клівленді (США) молитовно вшанували пам’ять жертв Голодомору - фото 1
19 листопада 2020 року, з нагоди 87-ї річниці Голодомору-геноциду, перед храмом парафії Св. Трійці Православної Церкви України, що в Норт-Роялтон (штат Огайо, США), біля пам’ятника невинно загиблим від голоду, духовенство УГКЦ та ПЦУ відслужило панахиду.

Джерело: Синод УГКЦ

Екуменічний молебень очолив правлячий архиєрей Пармської єпархії УГКЦ владика Богдан (Данило).

Після молитви владика Богдан у промові звернув увагу на символічний образ Голодомору в Україні, де, виснажена голодом, мати тримає на руках напівживу дитину і розгубленим поглядом, з незмірним болем у серці, побита величезним горем, поринула думками кудись далеко-далеко, без найменшої надії на життя.

«Зараз усі сповнені страху через короновірус. Ніхто не може гарантувати собі завтрашнього дня. Усі в розпачі. А уявіть собі, що переживали мільйони голодних українців, коли на очах вмирали їхні батьки і діти! Ми є щасливі і повсякчас маємо славити Бога за те, що минула нас така страшна участь», — підсумував єпарх Пармський владика Богдан (Данило).
Участь у молебні взяли: настоятель парафії Св. Трійці ПЦУ в Норт-Роялтон митрофорний протоєрей Роман Загурський, парох парафії Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ в Пармі протоєрей Михайло Дроздовський, настоятель парафії Св. Володимира УПЦ в США, що в Пармі, протоєрей Іван Наконечний та протодиякон Ігор Махлай, ректор катедрального собору Св. Йосафата УГКЦ в Пармі протоєрей Володимир Грицюк та парох УГКЦ в Клівленді протоєрей Андрій Гановський. У вшануванні пам’яті померлих від голоду взяли участь також Президент УЗО Марта Ліщинецька та членкиня УЗО Ганна Берет.

Додамо, в Україні День пам’яті жертв голодоморів встановлений на четверту суботу листопада. Цього року цей день припадає на 28 листопада.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу, а ще у низці країн – органи влади їхніх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.