У Клівленді (США) молитовно вшанували пам’ять жертв Голодомору

У Клівленді (США) молитовно вшанували пам’ять жертв Голодомору - фото 1
19 листопада 2020 року, з нагоди 87-ї річниці Голодомору-геноциду, перед храмом парафії Св. Трійці Православної Церкви України, що в Норт-Роялтон (штат Огайо, США), біля пам’ятника невинно загиблим від голоду, духовенство УГКЦ та ПЦУ відслужило панахиду.

Екуменічний молебень очолив правлячий архиєрей Пармської єпархії УГКЦ владика Богдан (Данило).

Після молитви владика Богдан у промові звернув увагу на символічний образ Голодомору в Україні, де, виснажена голодом, мати тримає на руках напівживу дитину і розгубленим поглядом, з незмірним болем у серці, побита величезним горем, поринула думками кудись далеко-далеко, без найменшої надії на життя.

«Зараз усі сповнені страху через короновірус. Ніхто не може гарантувати собі завтрашнього дня. Усі в розпачі. А уявіть собі, що переживали мільйони голодних українців, коли на очах вмирали їхні батьки і діти! Ми є щасливі і повсякчас маємо славити Бога за те, що минула нас така страшна участь», — підсумував єпарх Пармський владика Богдан (Данило).
Участь у молебні взяли: настоятель парафії Св. Трійці ПЦУ в Норт-Роялтон митрофорний протоєрей Роман Загурський, парох парафії Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ в Пармі протоєрей Михайло Дроздовський, настоятель парафії Св. Володимира УПЦ в США, що в Пармі, протоєрей Іван Наконечний та протодиякон Ігор Махлай, ректор катедрального собору Св. Йосафата УГКЦ в Пармі протоєрей Володимир Грицюк та парох УГКЦ в Клівленді протоєрей Андрій Гановський. У вшануванні пам’яті померлих від голоду взяли участь також Президент УЗО Марта Ліщинецька та членкиня УЗО Ганна Берет.

Додамо, в Україні День пам’яті жертв голодоморів встановлений на четверту суботу листопада. Цього року цей день припадає на 28 листопада.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу, а ще у низці країн – органи влади їхніх окремих територіальних одиниць.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Джерело: Синод УГКЦ