Created with Sketch.

У колишньому львівському костелі знайшли старовинний надпис латинською мовою

10.11.2021, 18:05

У Львові в колишньому монастирі кармелітів взутих, тепер – ХХ корпус НУ «Львівська політехніка», що на вул. Князя Романа, 3а, знайшли старовинний надпис латинською мовою.

Про це написав засновник Tech StartUp School Назар Подольчак у Фейсбуку, передає Tvoemisto.tv.

«Primum est scientieae studium auaerere DEUM, deinde honestatem vitae cum innocente opere. Isidorus», – звучить надпис латинською.

В перекладі він означає «Перше завдання вченості – шукати Бога, далі – честивого життя і невинності в ділах. Ісидор». Ці рядки належать «Сентенціям» Ісидора Севільського з Книги 2 «Про мудрість».
Назар Подольчак у коментарі повідомив, що надписи знайшли перед однією із келій у ході облаштування наукового парку, який роблять за кошти гранту Державного фонду регіонального розвитку.

Довідка

Костел св. Леонарда з монастирем кармелітів взутих розташовані на сучасній вулиці Князя Романа. На місці монастиря постав житловий квартал поміж площами Галицькою, Соборною, вулицями Князя Романа, Івана Франка та Шухевича.

Тут знаходились казарми, а на початку ХІХ ст. відкрили в'язницю (в ній утримували Івана Франка, 1877—1878). Костел використовували як склад, а з 1870-х років тут вправлялись львівські пожежники.

Костел і частину будівель монастиря почали розбирати 1876 року, а 1889 закрили в'язницю. На місці костелу Франциска Сковрона збудували за проектом будівлю Вищого Суду Галичини, звану Палацом Правосуддя (1891—1895). Серед кварталу збереглось крило монастиря, яке використовували для потреб суду. Після 1945 року будівлю суду передали війську, від якого вона дісталась військовій кафедрі ЛПІ.

Читайте також
Культура Представники УПЦ МП навмисно блокують розкопки 3000-річного мегаполіса скіфів
10 листопада, 11:19
Культура У Вишгороді відновили старовинний саркофаг ХІІ століття
10 листопада, 12:30
Культура Під храмом у Мексиці знайшли вхід до "підземного світу"
10 листопада, 15:57
Культура Львівський музей історії релігії створює унікальний онлайн-архів
10 листопада, 14:43