У Криму окупанти судитимуть шістьох свідків Єгови

У Криму окупанти судитимуть шістьох свідків Єгови - фото 1
У тимчасово окупованому Криму загарбники судитимуть 6 учасників релігійної організації "Свідки Єгови", яку РФ визнала екстремістською та заборонила її діяльність.

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на російські правоохоронні органи.

Як зазначає російське слідство, житель Армянська, який керував осередком цієї організації в Криму, та п'ятеро активістів проводили ідеологічні зустрічі, на яких "обговорювалася заборонена література, способи її поширення, збиралися пожертви, формувалася звітність та розподілялися фінанси на потреби організації"

У Сімферополі та Сімферопольському районі окупанти провели понад 30 обшуків та допитали понад 250 свідків.

"Вилучено значну кількість релігійної літератури з ознаками екстремістського змісту, комп'ютерну техніку, кошти, документацію та господарські журнали, що свідчать про незаконну діяльність осередку та збирання пожертвувань", - йдеться у повідомленні.

Представник Європейської Асоціації "Свідків Єгови" Ярослав Сивульський розповів, що йдеться про Олександра Ворончихіна.

"В останні півроку спостерігається посилення як реальних термінів, що запрошуються держобвинуваченням, так і самих винесених вироків. Суди погоджуються з термінами, що запрошуються прокуратурою, або призначають покарання не набагато нижче. У Криму ситуацію посилює близька присутність військового конфлікту та загальна атмосфера нетерпимості", — зазначив він.

Зазначимо, у листопаді 2022 року у Сімферопольському районі Криму відбулися масові обшуки у віруючих. Олександра Ворончихіна допитали та взяли з нього підписку про невиїзд. СК РФ звинуватив його у організації діяльності екстремістської організації, назвавши злочином мирні богослужіння.

У серпні 2023 року нові обшуки відбулися в Армянську, Сімферополі та Саках, зокрема у зятя Ворончихіна – Дмитра Захаревича. Він та ще кілька віруючих стали підозрюваними у справі. Пізніше справу їх було виділено в окреме провадження.