У Криму окупанти знищили мусульманське кладовище XIII століття

У Криму окупанти знищили мусульманське кладовище XIII століття - фото 1
У місті Старий Крим Кіровського району під час будівельних робіт біля міського стадіону ківш екскаватора вирив мусульманські могильні плити. За попередніми оцінками, їх датують XIII століттям.

Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

За повідомленнями в соцмережах, роботи «вели без узгодження з Комітетом з охорони культурної спадщини».

«Скільки історичних цінностей знищено під ковшем екскаватора, ще потрібно визначити фахівцям. Але головне зараз — дати можливість фахівцям археологам попрацювати й вивчити дане поховання!» — пише Февзі Айсерезлі.

Кримський історик Мемедулла Усеінов зазначає під цим дописом:

«Вважаючи на дату, що збереглася на камені — 684 рік за гіджрою (1285 р.), — це найдавніші мусульманські пам’ятки, що збереглися у Криму, а місце — найдавніше відоме на сьогодні мусульманське кладовище».

Нагадаємо, що це не перший випадок у Криму за останні роки, коли під час будівельних робіт через неузгодженість і відверту безвідповідальність зазнають шкоди історичні пам’ятки.

2018 року під час будівництва траси «Таврида» розкопали могили старовинного мусульманського кладовища Кирк-Азизлер біля Бахчисарая. На місці старовинних поховань працювала важка техніка.

Також 2018 року в Сімферополі під час зведення огорожі на вул. Червоноармійській, 116 екскаватор зруйнував поховання старого мусульманського кладовища, вивернувши на поверхню людські останки.

Давніше, 2017 року, окупанти зруйнували мусульманське кладовище «Гурзуф-Азіз» біля пляжу «Гурівські камені» заради будівництва нового корпусу дитячого табору «Артек».