• Головна
  • Новини
  • У Криму ще не отримали інструкцію з Москви що робити з УГКЦ...

У Криму ще не отримали інструкцію з Москви що робити з УГКЦ

12.06.2014, 12:17
У Криму ще не отримали інструкцію з Москви що робити з УГКЦ - фото 1
До анексії Криму УГКЦ мала на півосторові десять парафій. Нині їхня подальша доля невизначена і повністю залежить від волі російської влади.

15246-a.jpgДо анексії Криму УГКЦ мала на півосторові десять парафій. Нині їхня подальша доля невизначена і повністю залежить від волі російської влади. Про це розповів настоятель Покровського храму в Євпаторії протоєрей Богдан Костецький, інтерв’ю з яким на своїй Фейсук-сторінці розмістила євпаторійська громада.

«Щодо майбутнього Церкви я звертався у відповідні служби. Повідомили, що інструкцій зверху поки не отримували, сказали «ждітє», - зазначив він.

Священнослужитель повідомив, що у Криму до окупації служили п’ять священиків УГКЦ. Від нової влади усі вони зазнали шаленого тиску і зушені були покинути півострів. У результаті із п’яти одружених священиків у Криму залишився лише один. Іще двоє єромонахів приїхали служити на півострів вже після «референдуму».

«У Криму служили п’ять священиків УГКЦ і кожен з них мав щонайменше дві громади. Завтрашня їхня доля поки що невідома. Наші храми є в різному матеріальному статусі. Наприклад, у Євпаторії та Севастополі доходило до завершення будівництво власних церков, хоча постійно виникали проблеми з фінансуванням та документальним оформленням. А ось у Керчі було куплено стару занедбану будівлю, яку переобладнали на повноцінний храм. У Ялті, на жаль, УГКЦ не має храму. Правда,близько м. Ялти у селищі Відрадне один підприємець на власному подвір'ї збудував каплицю, де греко-католики можуть молитися. У Сімферополі є місце для молитви у приватному приміщенні священика. Ось така загальна картинка», - розповів настоятель Покровського храму УГКЦ.

За словами священика, віряни теж невпевнено себе почувають у Криму. Дехто після окупації виїхав на материкову Україну.

«Ситуація у місті напружена, люди схвильовані, особливо вихідці з материкової України. Багато людей в паніці виїхало на материкову Україну, але, на жаль, уже деякі зі сльозами на очах повертаються і кажуть: «Отче, ми там в Україні нікому не потрібні». Сім'я молодих педагогів повертається з Львівщини і плаче, що їх просто футболили по кабінетах Львова. Навіть Паски не мали за що купити,бо все тут в Євпаторії залишилося», - зазначає о. Богдан.

Утікачці, щоправда, дав притулок єпископ Дрогобицько-Сабірський УГКЦ Ярослав (Приріз). Однак священик каже, що йому важко пояснити людям, чому їх так прийняли у Львові.

«Не вирішене питання і громадянства, хоча, на щастя, нас не змушували ставати росіянами за паспортом. Наскільки мені відомо, зараз займаються державними службовцями. Втім, як буде далі, не знаю», - зауважив священик УГКЦ.