У львівському храмі під побілкою виявили давні розписи

10 лютого, 12:16
Культура
У львівському храмі під побілкою виявили давні розписи - фото 1
У львівській церкві святого Іоана Златоустого ПЦУ, що на вулиці Лисенка, почали досліджувати давні розписи, які були сховані під побілкою 90-х років. Їх наприкінці ХІХ століття створив художник Юліан Крупський.

Про це Суспільному розповів настоятель церкви Назар Лозинський.

“Коли робили побілку в храмі – це початок 90-х, то окремі частинки цих розписів просто залишили не замальованими. Такі розписи є у вівтарі, тому логічно припустити, що вони мають бути по цілому храму. Але де, в яких місцях і чи всюди вони збережені?”– каже отець Назар.

Інтер'єр храму - фото 66691
Інтер'єр храму

 

Під час радянської окупації храм закрили. Згодом приміщення церкви віддали Першій інфекційній лікарні. Тривалий час там був склад, тому досі не відомо, чи збереглися всі розписи і в якому вони стані зараз. Над цим зараз працюють реставратори.

“Ми тільки почали, то був перший день досліджень. І наразі ведуться тільки попередні обстеження розписів храму. Розписи дуже цікаві – періоду сецесії, не відкрити їх було би гріх. Вони мають дуже велику мистецьку цінність”, – каже художник-реставратор Андрій Почеква.

Реставратор додає, що за візуальними обстеженнями можна сказати, що орнаментальні та сюжетні розписи є на території всього храму. Щоправда, через значні затікання з даху та пізніші нашарування розписи мають ураження солями.

Отець Назар Лозинський став настоятелем цього храму 8 років тому – і з того часу намагається відновити його автентичність. За цей час за кошти меценатів вдалося відновити вітражі, двері та сходи, місто ж проспонсорувало ремонт даху, який протікав. У планах – відновлення розписів.

Цьогоріч старовинні розписи лише дослідять. А приступити до їх реставрації зможуть, коли знатимуть вартість та масштаб таких робіт. Для відновлення розписів шукатимуть міжнародні ґранти або спонсорські гроші.