У Львівському музеї історії релігії до 20-річчя візиту Івана Павла II презентують виставку «Вітаю тебе, Україно»

22.06.2021, 15:00
Католики
До 20-річчя пастирського візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II у Львівському музеї історії релігії 24 червня о 12 годині 30 хвилин презентують банерну виставку «Вітаю тебе, Україно».

У Львівському музеї історії релігії до 20-річчя візиту Івана Павла II презентують виставку «Вітаю тебе, Україно» - фото 74378

 

Її розмістять на площі перед музеєм. Організатори ставили перед собою мету пригадати львів’янам і розповісти гостям міста про ці хвилини, які переживав Львів, коли на нашій українській землі перебував Святий Іван Павло II.

Створюючи виставку вони використали світлини зі збірки Львівського музею історії релігії, авторами яких є фотограф Папи Артуро Марі, львівський фотохудожник Василь Пилип’юк і фотограф-любитель Богдан Салагай. Знимки супроводжують уривки проповідей і промов Івана Павла II, які він виголосив під час свого візиту в Україну.

До огляду представлять світлини Святішого Отця, зроблені у Львівському аеропорту, в папомобілі, у катедральному соборі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії з кардиналом Мар’яном Яворським, на іподромі під час Божественної Літургії у латинському і візантійському обрядах, в Архікатедральному соборі Святого Юра, на зустрічі з молоддю, та інші.

Окремий банер присвячений оцінці візиту Івана Павла II відомими особистостями. Серед них – Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав Шевчук, українська письменниця Ліна Костенко, Блаженніший Любомир кардинал Гузар, американський історик Джеймс Мейс. Цікавим є колаж газет, випуск яких був присвячений підготовці візиту і самому візитові в Україну Папи Римського.

Автор виставки – Руслана Бубряк, завідувачка виставкового відділу.

Виставку можна оглянути до 20 серпня.