У Львові ознакують будівлі колишньої єврейської дільниці

01.08.2021, 10:07
Культура
У Львові ознакують будівлі колишньої єврейської дільниці - фото 1
У Львові затвердили перелік архітектурних об’єктів, на яких встановлять інформаційні таблиці в межах проекту ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину.

Про це повідомляє сайт ЛМР.

Так, буде ознаковано 9 будівель, а на пл. Коліївщини встановлять інформаційний пілон. Відповідне рішення прийняв 30 липня виконавчий комітет Львівської міської ради.

Як розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик, інформаційні таблиці встановлять на будівлях колишньої єврейської дільниці у середмісті Львова.

«До прикладу, інформаційні таблиці будуть на будівлі на пл. Арсенальній, 3, де була школа, на будинку №5, де була ритуальна лазня з миквою. На вул. Староєврейській, 36, де зараз є відділ юдаїки Музею історії релігії, - це найдавніша будівля на цій вулиці. Також ознакують територію Простору синагог та сусідні будівлі», - додав Павло Богайчик.

Також в межах цього проекту вже закінчують роботи з капітального ремонту площі Коліївщини.

Нагадаємо, проект ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину реалізовують управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Лабораторія міського простору та відділ культури Уманської міської ради за підтримки Європейського Союзу.