У Львові пропонують передати храм УПЦ МП на колишній вул. Короленка у власність громади

У Львові пропонують передати храм УПЦ МП на колишній вул. Короленка у власність громади - фото 1
У Львові зареєстрували петицію про передачу Свято-Георгіївського кафедрального собору УПЦ МП, що на вулиці Тараса Бобанича "Хаммера" у власність громади міста.

Про це повідомив головний редактор інформаційної агенції "Гал-інфо" Андрій Маринюк, який і є автором петиції, передає Еспресо Захід.

"Запрошую підписати петицію про Свято-Георгіївський кафедральний собор у Львові. Забрати в УПЦ (нібито не МП) Свято-Георгіївський кафедральний собор, що на вулиці Тараса Бобанича "Хаммера" у Львові, та передати його у власність громади Львова", – закликав він. Йдеться про головний собор УПЦ МП у Львові, більше відомий як "церква на Короленка".

Заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Юрій Холод у коментарях написав, що приблизно два тижні тому звернувся до обласної прокуратури і до міського голови Львова з пропозицією розпочати цей процес. За його словами, у цій церкві був би добрий капеланський центр.

У тексті петиції Андрій Маринюк наголошує, що попри всі заяви, УПЦ (нібито не МП) досі є частиною РПЦ, яка продовжує здійснювати свою діяльність в Україні. У 2022 році на територіях храмів, які належать УПЦ (нібито не МП) Служба безпеки України багаторазово проводила безпекові заходи в ході яких вилучала антиукраїнську літературу та символіку. Священики УПЦ (нібито не МП) неодноразово були викриті в антиукраїнських закликах та підтримці Росії.