У Львові стартує програма «ДІАЛОГ»: її присвятили владиці Василеві Лостену

У Львові стартує програма «ДІАЛОГ»: її присвятили владиці Василеві Лостену - фото 1
Наприкінці червня у Львові Центр міжрелігійного діалогу «Лібертас» у партнерстві з Центром міжрелігійного порозуміння (США), Центром Івана Павла ІІ (Ватикан) та Інститутом релігії і суспільства УКУ, розпочинає міжконфесійну/міжрелігійну програму «Діалог». Організатори Програми вирішили присвятити її довголітньому меценатові владиці Василеві Лостену, який цього року святкує 50 років єпископських свячень та нещодавно відсвяткував 91-і уродини.

Як розповів РІСУ керівник Центру "Лібертас" д-р Тарас Дзюбанський, ініціатива «Діалог» спрямована на підтримку індивідуального лідерського розвитку амбітних, цілеспрямованих та активних українців у сфері міжрелігійної, міжконфесійної та міжкультурної комунікації. Вона також направлена на зміцнення стійкості лідерів українського суспільства до сучасних викликів та їх спроможності до діалогу, даючи можливість представникам релігійних верств населення, лідерам громадянського суспільства та представникам культурного середовища працювати разом і розробляти нові підходи та заходи, що перегукуються з їх світоглядними переконаннями та цінностями; застосовувати нетворкінг, що базується на вірі та довірі задля здійснення трансформаційних заходів у своїх громадах та середовищах.

Програма «Діалог» адресована до широкого кола молодих лідерів. Уже відібрано 20+ учасників, які реалізують свої міжконфесійні/міжрелігійні чи міжкультурні проекти в рамках програми. Серед учасників є богослови, релігійні та громадські діячі, науковці та викладачі, представники творчих професій, журналісти, блогери та соціальні працівники.

Учасники програми братимуть участь у навчально-розвиваючих блоках, що складатимуться з тренінгів, семінарів, лекцій на теми, які сприятимуть реалізації мети Програми (розуміння релігії та релігійне розуміння, промоція вчення митрополита Андрея Шептицького, культура і релігія, релігійне різноманіття та діалог в Україні, стереотипи і упередження, комунікація і PR, мистецтво, стратегія, соціальне підприємництво, аудіо та візуальна дидактика діалогу, робота над проєктами тощо), а також інтегруватимуться та реалізовуватимуть власні проєкти, передбачено культурну програму.

Перший блок програми розпочнеться 30 червня у Львові конференцією «Соціальна відповідальність бізнесу», робоча тема якої – «Монетизація культури».

Як уже згадувалося, кульмінацією програми Діалог стане представлення напрацювань учасників, а також перша річна лекція імені владики Василя Лостена, яку організатори планують на осінь 2021 р.

У Львові стартує програма «ДІАЛОГ»: її присвятили владиці Василеві Лостену - фото 72965