У Львові тривають Дні УКУ

09.09.2020, 15:10
Митрополит Борис Ґудзяк - фото 1
Митрополит Борис Ґудзяк
У Львові 8 вересня стартували Дні УКУ. Традиційно розпочав цю подію  Президент УКУ,  Архиєпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ владика Борис Ґудзяк.

Він виступив з актуальними роздумами в час карантину – свідчення, служіння і спілкування у час глобальних викликів, як змінився світ після піврічних карантинних обмежень, як зберегти свої ціннісні орієнтири і де шукати опори в епоху постійних змін.

«Нам здається, що наш чорний лебідь – найчорніший, наш форсмажорний час – найфорсмажорніший. Нещодавно, ми відзначали 36-у річницю смерті Патріарха Йосифа Сліпого. Кожен, хто хоча б трішки знає про його життя, розуміє, що наші випробування не найскладніші. Ми не пережили того, що пережив він».

Владика відзначив швидкий розвиток університету за останні десять років. З нагоди початку навчального року він привітав першокурсників і наголосив на унікальному шансі, який їм випав:

«Сьогодні УКУ не крокує, а біжить. Прошу всіх нових студентів, щоб засвідчили свою вдячність за змогу вчитися в цьому університеті. Таких, як ви, на кожне місце було 5-7 осіб. Ви маєте те, що інші не могли отримати. А це великий дар. Високий бал зі ЗНО чи зі вступних іспитів – це малий показник. Унікальність УКУ не лише у програмі, у прекрасних викладачах, спонсорах, які підтримують нашу працю, наше навчання. Цей заклад має прекрасне покликання говорити про Бога».

Архиєпископ запросив брати приклад з життя тих, хто зумів подолати труднощі:

«Заохочую приглянутись до прикладу трьох осіб – патріарха Йосифа, Мирослава Мариновича і когось із вашого оточення. Вони пережили невимовні труднощі, переступили бар’єри – війни, хвороби, бідність, самотність, несправедливість, травми. Подумайте, як ця людина засвідчила, переступивши ці бар’єри, визволившись з кайдан, щоб бути позитивним і підіймати інших, іти вперед не нарікаючи».

Владика Борис переконує, що самотність в час пандемії породжує страх й непевність. Шлях подолання – вийти з обмежень, запросити у своє життя інших й запропонувати свою присутність в їхньому житті:

«Я хочу попросити вас бути членами спільноти, яка не лише сам на сам з собою, а яка з Богом і ближнім, шукати позитивні сторони цього нелегкого часу», - закликав владика.

У Львові тривають Дні УКУ - фото 58313

 

Нагадаємо, Український католицький університет визнано кращим приватним закладом вищої освіти в Україні.