У Львові урочистою академією відзначили 20-річчя візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України

24.06.2021, 12:50
Католики
У Львові урочистою академією відзначили 20-річчя візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України - фото 1
Сьогодні, 24 червня 2021 року, у Львівській міській раді відбулася урочиста Академія до 20-ліття візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України. До події  долучилися представники міської та обласної влади, єрархи, духовенство, монашество, а також миряни, які мали стосунок до візиту Папи, або науково досліджують його постать.

“Насправді сьогодні тут гроно унікальних людей. Сьогодні зібралися ті, хто, зсередини, бачив таїнство візиту Івана Павла ІІ. І кожен з вас, тут присутніх, відіграв унікальну неповторну роль. І сьогодні буде та мить, коли можна пригадати. І думаю, що представники ЗМІ будуть ловити кожне слово. Бо це істрія нашого міста, яка дала поштовх. Вірю, що це поштовх до нових добрих змін”, – підкреслив міський голова Львова, Андрій Садовий, який розпочав академію.

У Львові урочистою академією відзначили 20-річчя візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України - фото 74508

 

Владика Мечислав Мокшицький, який, свого часу, був секретарем Папи Івана Павла ІІ зазначив, що Папа Іван Павло ІІ живе у вдячному серці українського народу.

“Візит Папи звернув увагу всього світу на нашу країну і пригадав її болісну і важку історію: складний шлях до свободи, а водночас різноманіття культур та національностей. Це паломництво також стало зміцненням для відродженої Церкви, структури якої відновили лише десятьма роками раніше. Зі Львовом Папу пов’язувала дружба та приватні контакти, особливо з Архиєпископом Євгенієм Базяком, який був вигнанцем комуністичної влади. У цьому місці не можна не згадати Кардинала Мар’яна Яворського, який помер рік тому – великого друга та довіреної особи Папи Івана Павла ІІ, якому він уділив останнє Святе Причастя. Слід підкреслити, що Іван Павло ІІ досі живе у вдячному серці народу України у різних сферах. Проявом вдячності є ця урочиста сесія у стінах Львівської міської ради, за що дякую від спільноти римо-католицької Церкви. Радістю також є найменування однієї з вулиць на Сихові на честь святого Папи”.

У Львові урочистою академією відзначили 20-річчя візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України - фото 74505

 

Настоятель Архикатедрального Собору св. Юра, отець Роман Кравчик теж мав честь спілкуватися із Папою особисто, адже був відповідальним за перебування та розміщення Понтифіка у Митрополичих Палатах на Святоюрській горі.

“Владика Ігор передає усім вітання і закликає відсвяткувати гідно і належно пам’ять святого Івана Павла ІІ, який залишив нам добрий і гарний слід молитви, любові і пошани до українського народу. Зуміймо це втілити у своє життя, як це показав нам прикладом св. Іван Павло ІІ. Приїхавши до України, поцілував українську землю, молитвою і словом кожного з нас огорнув і потішив. Це був трепет, страх, було багато перешкод, але, з Божою допомогою, ми гідно і належно прийняли Папу Івана Павла ІІ і весь колектив, який був з ним”.

Генеральна консулка Республіки Польща у Львові, Еліза Дзвонкевіч відзначила:

У Львові урочистою академією відзначили 20-річчя візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України - фото 74504

 

“То був такий час, коли дуже потрібне було відродження духовне на тих землях, які перебували тривалий період під комуністичним режимом. Візит Папи змінив Україну, змінив нас всіх. Іван Павло ІІ був і є для мене патроном і дороговказом, який показує у якому керунку мають іти Польща і Україна”.

Серед учасників академії також:
Архиєпископ Борис Ґудзяк, Митрополит Філадельфійський УГКЦ;
Єпископ Ян Собіло, Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ;
о. Теодозій Янків, єромонах Чину св.Василія Великого;
о. Богдан Прах, ректор Українського католицького університету;
Наталія Климовська, проректорка з розвитку та комунікацій УКУ.

Відбулася академічна сесія: «Папа-слов’янин і Україна». Прозвучали виступи:

Єпископа Едуарда Кави, єпископа-помічника Львівської архидієцезії РКЦ – «Україна в навчанні св. Іван Павло II»;
Світлани Гуркіної, доцентки Інституту історії Церкви УКУ – «Духовні поборники свободи»;
о. Тараса Бублика, наукового співробітника Інституту історії Церкви УКУ – «Голос Мовчазної Церкви: св. Іван Павло II і проблема легалізації УГКЦ»;
Анатолія Бабинського, наукового співробітника Інституту історії Церкви УКУ – «Римський Папа і український патріархальний рух».

Присутні урочисто погасили тематичну марку, яку Укрпошта присвятила 20-річчю візиту святого Папи до Львова.

У Львові урочистою академією відзначили 20-річчя візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України - фото 74506