У Львові відбудеться екуменічна молитва за мир та припинення пандемії
Дата зустрічі вибрана не випадково, адже у цей день людство відзначає Всесвітній день миру, святкування якого започатковано святим Папою Павлом VI у 1967 році.
Ініціатором такої зустрічі і молитви у Львові є священик РКЦ в Україні Григорій Драус. Він запрошує представників різних релігій і конфесій, а також усіх бажаючих на цю міжрелігійну зустріч (будуть християни, євреї і мусульмани), яка розпочнеться о 18:00 год першого січня 2021 року в храмі римо-католицької парафії св. Івана Павла ІІ у Львові, Стрийська 6, Сокільники.
За його словами, зустріч планується провести у форматі, запропонованому ще святим Папою Римським Іваном Павлом ІІ, котрий під час свого понтифікату в 1986 році зібрав релігійних лідерів світу на одному місці, в Асізі, щоб разом, кожен згідно зі своєї релігійної традиції, помолилися про мир.
"Сьогодні, оскільки до цієї проблеми миру і війни додалися ще й епідеміологічна проблема та спричинене нею соціально-економічне напруження, прагнемо у скромних умовах зібрати для молитви носіїв різних релігійних вірувань, відтак об’єднати наші зусилля на шляху до братерства усього людського роду. Адже згідно з навчанням також і Папи Франциска у його останній енцикліці усі люди, як діти одного Бога Отця, створені за Його образом і подобою, мають у гідності особи великий рівень єдності незалежно від своїх поглядів, у тому числі і релігійних переконань. Ми вшановуємо інших, знаємо, що як говорять документи Другого Ватиканського собору, зерна правди є в різних релігіях світу і люди в різний спосіб шукають Бога. Ми християни знаємо, що всю повноту правди відкрили в Ісусі Христі. Але також хочемо зустрітися з іншими й у такий спосіб виявити свою повагу до їхніх поглядів, аби могти будувати світ, у якому всі можемо почуватися як діти одного Бога", - говорить священик.
Протягом цієї зустрічі у дусі відомої зустрічі в Ассизі, інших міжрелігійних зустрічей, що проводилися пізніше Папою Бенедиктом, Папою Франциском, юдеї, мусульмани, буддисти, індуїсти, традиційні релігії Африки, і християни різних конфесій, кожен зможе піднести до Бога згідно своєї традиції молитви про мир і зцілення.
Програма зустрічі також передбачає короткий огляд католицького вчення про інші релігії, викладене у Декларації Другого Ватиканського собору, Eнцикліці Папи Франциска «Усі - брати», і навчанні Слугині Божої К’яри Любіх - засновниці екуменічого руху Фоколяре, завданням котрого є будування єдності між християнами і всіма людьми світу.